A koszorú negyedik gyertyáját is meggyújtják
A Jézus eljövetelére való várakozás és lelki felkészülés időszakának vége felé tartu...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A tanúsítási rendszerbe való bejelentkezés során a Székely Gazdaszervezetek Egyesülete falugazdászainak segítségével a gazda kiválasztja a Romániában működő 13 tanúsító szervezet közül az általa preferált céget, felveszi vele a kapcsolatot, és a kapott bejelentkező csomagot (adatlapok, nyilatkozatok, együttműködési megállapodás) visszaküldi a tanúsító szervezetnek, amely nyilvántartásba vétel után kézbesíti az igénylőnek az aláírt szerződést. Ennek egy másolatát egy újabb iratcsomóval együtt regisztrálni kell a Megyei Vidékfejlesztési és Mezőgazdasági Igazgatóságnál, ezzel indulhat a biogazdálkodásra való átállás. Az igazgatóság által kiállított igazolással a Mezőgazdasági Intervenciós és Kifizetési Ügynökségnél (APIA) a kompenzációs kifizetések M11-es biogazdálkodás-csomagját lehet igényelni, a támogatás értéke a terület típusának függvénye. (Például az átállási időszakban szántóföldi kultúrákra, beleértve a takarmánynövényeket is 293 euró/ha/év, zöldségesre 500, gyümölcsösre 620 stb.)
A Székely Gazdaszervezetek Egyesülete a PAHRU-val (Pro Agricultura Hargitae Universitas Alapítvány) közösen szervezett tanfolyam során hangsúlyt fektet a környezettudatos, ökológiai szemléletű gazdálkodásra. A résztvevők elsajátíthatják a szakszerű biogazdálkodás elméleti alapjait, majd a tanultakat gyakorlatba ültetve a gazdák tapasztalati tudásra tehetnek szert. A képzés során a biogazdálkodásra kiírt pályázati lehetőségekkel és a biotermékek értékesítési módszereivel is foglalkoznak. A tanfolyammal kapcsolatos további részletek a 0756.726.302-es telefonszámon vagy az office@szekelygazda.ro e-mail-címen igényelhetők.
Fontosabb határidők
Május 15.: ökológiai gazdálkodásra történő áttérés bejelentkezési határideje a Megyei Vidékfejlesztési és Mezőgazdasági Igazgatósághoz és annak bejelentése a Mezőgazdasági Kifizetési és Intervenciós Ügynökséghez (APIA), abban az esetben, ha igénybe szeretné venni a biogazdálkodást érintő M11-es csomagot.
Október 10.: M11 kötelezettségvállalás ismereteinek elsajátítását igazoló okirat benyújtásának határideje (a mezőgazdasági igazgatóság rendszeresen szervez ilyen tanfolyamokat).
Október 15.: a tanúsító szervezet által kiállított ökológiai megfelelőségi tanúsítvány leadásának határideje az APIA-hoz.
November 15.: az ökológiai gazdálkodásra való átállás regisztrációs határideje a Megyei Vidékfejlesztési és Mezőgazdasági Igazgatóságnál abban az esetben, ha először jelentkezik, és eddig nem kért támogatást az M11-es intézkedésben.
A biogazdalkodasrol tudni kell , hogy egy nagy humbug a jelenlegi korulmenyek kozt. Ha megis sikerul teljesen vegyszermentesen zoldseget termeszteni , az nem ugy fog kinezni mint a kepen tehat eladhatatlan lesz mert nem piacos. Ennyi!