Olcsóbb lett a vagyonmegosztási pereskedés
A mindent átfogó dráguláshullám elkerülte a vagyonmegosztási perek költségét, egy tö...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Nem egyedi eset az állatkínzás, csak ritkán kerül nyilvánosságra. A napokban egy, a szentgyörgyi Őrkő negyed közelében történt esetre – melyről videofelvétel készült – figyelt fel a közvélemény, majd a rendőrség: a felvétel tanúsága szerint romák egy csoportja egy ló után betondarabot kötött, majd ütötték-verték a terhével kínlódó állatot.
A közösségi oldalon közzé tett, nagy közfelháborodást kiváltó film kapcsán a rendőrség hivatalból vizsgálatot indított az állatkínzás ügyében. Tegnap megkaptuk a rendőrségi közleményt is, amelyben arról értesítenek, hogy azonosítottak három elkövetőt – 15 és 29 év közötti férfiakat –, akiket reggel kihallgatásra bekísértek a rendőrségre.
Érdekes lehet ez ügyben az ügyészség hozzáállása – amennyiben törvényszékre kerül az ügy –, hiszen amikor másfél éve egy kutyaakasztásos videó miatt háborodott fel a közvélemény, az azonosított tettes, egy 17 éves őrkői fiatal ellen még csak vádat sem emeltek, mert a „közjó szempontjából nem érdekes az eset”. A törvény pedig állatkínzásért 3 hónaptól 1 évig terjedő büntetést vagy pénzbírságot ír elő.
A rendőrségen kívül ilyen esetben az Állategészségügyi igazgatóság állatjóléti osztályának illetékese is felléphet, de korlátozottak a lehetőségei. Ha az esetet náluk is jelentenék, a szakemberek megnézhetnék, hogy a ló mikrochipezve volt-e, ki a tulajdonosa, amennyiben annak bűnösségét bizonyítani tudnák tanúkkal vagy fényképpel, netalán beismerné azt a gazda, akkor megbírságolhatnák. Ha a ló viszont már sokadik gazdájánál van – s az Őrkőn ez igencsak megszokott dolog –, és a tulajdonos nem íratta át a lovat, ahogy kellene, akkor a bántalmazás nyomait diagnosztizáló orvosi vizsgálat ellenére is nehézkes a tettesre bizonyítás. További nyomozásra csak a rendőrség lenne hivatott, de az is csak akkor, ha feljelentést tesz le valaki, vagy hivatalból indítanak eljárást, mint most is. Az állategészségügyi hivatal azonban szintén hivatalból eljár ebben az ügyben, közölte dr. Sikó-Barabási Sándor, miután felhívtuk figyelmét az esetre. <