Egy hónap körülire csökkent a várakozási idő az elméleti és gyakorlati sofőrvizsga között
Egy évtized óta nem látott módon, egy hónap körülire csökkent a várakozási idő a gép...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
S epsiszentgyörgyön az Őrkő, a Csíki negyed és a szépmezői lakótelep számít hátrányos övezetnek, innen kerül ki az Integrahelp projekt célcsoportja, amelyen uniós finanszírozással, átfogó módon segít az Írisz Ház és az általa működtetett Ergon iroda munkacsoportja: szakmai képzést, a munkaerőpiacra való bejutást, beilleszkedést elősegítő tanácsadást, jogi ügyintézést (személyi, telekkönyvi, orvosi iratok rendezését), foglalkoztatást, vagyis munkahelyet biztosítanak a célcsoportnak, utóbbit 30 személynek. Ténylegesen a felsorolt övezetekbõl 200 személy életminõségén próbálnak javítani. A célcsoport legalább fele roma származású kell legyen.
Deák Attila Csongor és Antal Orsolya, az Ergon munkaközvetítő iroda munkatársai kutatják fel a célszemélyeket, ez ügyben sokat segítenek az emberi kapcsolatok is: a Csíki negyedben a vártemplomi lelkészei, Bucsi Zsolt, Dénes Előd és Dénes Katinka tiszteletes asszony ajánlásai alapján keresik fel azokat a családokat, ahol szükség van az ilyenfajta segítségre, illetve esély van arra, hogy valóban elõrelépnek. Hiszen a segítségnyújtás mellett az illetõnek is akarnia kell elfogadni a segítõ kezet.
Hatvan személy szakosodhat majd a projekt keretében mint zöldövezet-karbantartó, takarító vagy személyi gondozó fogyatékkal élő személyeknek. Ez utóbbi tanfolyamot akkreditáltatta az Írisz Ház, tehát ott fog lezajlani Olcsvári Tünde pszichológus-igazgató irányításával.
– Ezt azért tartottuk fontosnak, mert az ajánlások alapján úgy látszik, hogy sok olyan család van a hátrányos övezetekben, ahol fogyatékkal élő személy van, aki különböző okok miatt még nem részesül az Írisz Ház szolgáltatásaiból, az ő gondozójának pedig segíthetünk a jogos állami támogatáshoz jutni – magyarázta lapunknak Deák Attila Csongor.
De a legnagyobb újdonsága ennek a pályázatnak az, hogy az Írisz Ház szolgáltatásait kiviszik az intézményből, vagyis eljuttatják azokhoz a családokhoz, ahol fogyatékkal élőket gondoznak: orvos, pszichológus, gyógytornász, asszisztens és idősgondozó látogatja meg, és személyre szabott terv alapján fejleszti az adott személyt. Ehhez autót, orvosi eszközöket szerezhetnek be a támogatási keretbõl, amelybõl két évig tudják fenntartani ezt a szolgáltatást, de a Diakóniának még utána egy fél évig saját forrásokból kell működtetnie azt. Ez irányban a munka júliusban kezdődik a fogyatékkal élők állapotfelmérésével. A pályázat összértéke 2.584.283 lej.