A koszorú negyedik gyertyáját is meggyújtják
A Jézus eljövetelére való várakozás és lelki felkészülés időszakának vége felé tartu...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A Hivatalos Közlönyben megjelent szövegváltozat szerint egyértelműen jogosultak a pótlékra a szociális dolgozók, köztük az Diakónia Alapítvány és más akkreditált civil szervezetek otthongondozó személyzete is.
– Fontos tudni, hogy a juttatás nem jár hivatalból, azt a munkáltatónak írásban kell kérnie, csatolva azokat a bizonyító okiratokat, amelyekből kiderül, hogy hányan és milyen tevékenységük okán lennének jogosultak a pótlékra – magyarázta megkeresésünkre Vasile Neagovici. A Sanitas Szakszervezeti Szövetség Kovászna megyei elnöke hozzátette: a szervezet minden szolgálatvezetőt levélben értesít a pontos eljárásról.
Az előírással kapcsolatban azért „rezgett a léc”, mert bár a „szociális dolgozó” szókapcsolat az eredeti szövegben is szerepelt, egyes döntéshozók olvasatában ez csak a szükségállapot alatt az idősotthonokban és más, bentlakós intézményekben dolgozó személyzetet érintette volna. Neagovici korábban azt nyilatkozta, hogy „minthogy ebben az országban mindent lehet egyféleképpen értelmezni és annak ellenkezőjeképpen is”, már korábban levélben fordultak a minisztériumhoz, hogy „nehogy kifelejtsék” az otthongondozó szervezetek munkatársait, akik „ha lehet még nagyobb kockázatot vállaltak”, mint intézményben dolgozó társaik.
A bizalmi ugyanakkor hozzátette: a folyamat elhúzódhat, mert a kormányzat európai uniós alapokból szándékszik az összeget folyósítani.