Keddtől próbavizsgáznak a nyolcadikosok
Kedden kezdődött, és csütörtökig tart a nyolcadik osztályos diákok képességfelmérő p...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Keresztély Irma volt tanfelügyelő nem túl lelkes a régi-új miniszter ötleteitől, és megjegyzi: Andronescu korábbi mandátuma idején „saját kezével verte szét” a szakoktatást Romániában.
– A két félévből álló rendszert 1990 után vezették be, abból a megfontolásból, hogy máshol is így van. Az a gond, hogy egyebet nem vettünk át máshonnan, csak ezt, amit nehezen tudunk alkalmazni, mert más országokhoz képest mi túl gyakran akarjuk a gyermeket ellenőrizni, vizsgáztatni. Nem az lenne a lényeg, hogy egyfolytában dolgozatot írassunk, értékeljük, hanem az, hogy kövessük a gyerek minőségi fejlődését. A sikeres oktatási rendszerű északi országokban ilyen nincs, a gyerek a kilencedik osztályban kap először jegyet – mondja a szakember.
Keresztély Irma elismeri: nem volna egyszerű ezt itt bevezetni, elsősorban a szülők „tehetetlensége” miatt, hisz ők is azon szocializálódtak, hogy minden teljesítmény jegyekben van kvantifikálva, és ha egy tanító egy leírást küld haza a gyerekről, azonnal érkezik anyuka, hogy, jó, de akkor ez hányas.
Az iskola feladata nem (csak) az lenne, hogy ismereteket gyúrjon a gyerek fejébe, és abból vizsgáztassa, hanem az is, hogy mozgáskultúrát adjon, kirándulni, úszni, sízni vigye a gyereket, hisz erre egyre kevesebb szülőnek van pénze és ideje. Azt mondja: ezzel „rugalmassá” lehetne tenni a tanév szerkezetét, hisz bizonyos számú tanítási hét után pihenésnek kell következnie, és ez nem jelent feltétlen vakációt, hanem más jellegű tevékenységet. Ez az, ami nálunk nagyon hiányzik – vélekedik a volt főtanfelügyelő