Olcsóbb lett a vagyonmegosztási pereskedés
A mindent átfogó dráguláshullám elkerülte a vagyonmegosztási perek költségét, egy tö...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A rendezett városképhez közelebb kerülünk egy apró lépéssel, miután a város egységes megjelenésű táblákat tesz ki a műemlék épületekre, a melléjük kikerülő QR-kód pedig egy igényes honlapra (sepsimuemlek.ro) vezet, amelyen magyarul, románul, angolul és németül is olvashatók az épületre vonatkozó fontosabb információk (építési éve, építtetői, stílusa, hol található). Ezek szerzője harminc műemlék épület esetében József Álmos helytörténész, városi tanácsos, míg a Székely Nemzeti Múzeumról Boér Hunor, a vártemplomról pedig Csáki Árpád történész írt.
Mint azt József Álmos lapunknak elmondta, a jelenleginél több épületet szeretnének műemlékké nyilváníttatni és ilyenformán védettséget szerezni neki. Az Állomás negyedi nagy víztartály lenne a megcélzott épületek egyike, a Kós Károly utcán levő, 1850-es években épült volt sörfőzde egy másik, de a Csíki utcai vámház, illetve a Gyárfás-ház is megérdemelné ezt.
Ugyanakkor ez több kötelezettséggel, korlátozással és elvárással is terhelné a tulajdonost, például az építményt csak a műemlékvédő bizottság jóváhagyásával lehet felújítani és csak az általa megszabott kereteken belül. De a műemlékké nyilvánítás hosszú és bürokratikus folyamat, bizonytalan a kimenetele, így egyhamar nem várható e tekintetben változás.