Ha már elektronikus miért nem lehet hozzáférni?! Legtöbb munkás nem tudja hány év régisége van!
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
„Miért vegyem ki a munkakönyvemet, mire használható még? Nem vezették be az elektronikus rendszerbe az ebben szereplő adatokat?” – ilyen és hasonló kérdések érkeztek szerkesztőségünkbe, mi pedig az ezzel kapcsolatos tudnivalókról érdeklődtünk.
Ördög Lajos, a Kovászna megyei munkafelügyelőség vezetője már az elején hangoztatta, hogy pontos nyilvántartás követhető honlapjukon (www.itmcovasna.ro) a több száz, még gazdájára váró munkakönyvről, ám abban az esetben is érdemes ellátogatni a székhelyükre, ha véletlenül nem találjuk meg nevünket a lajstromon, és nincs nálunk, azaz nem vettük vissza a munkakönyvünket.
– Elsősorban ez a saját tulajdonunk, ezért is kell, hogy nálunk legyen, másrészt 2011. január elsejéig a régiségünket – például nyugdíjba menetelnél, de bizonyos alkalmazásoknál is – a munkakönyvvel igazoljuk, hiszen addig ezek voltak érvényben – részletezte Ördög. Elmondta, egy kis „félreértés” történt a munkakönyvek „digitalizálása” terén: volt ugyan egy pályázat, amelynek köszönhetően országos szinten fényolvastatták a dokumentumok egy részét, ám ezek az elektronikus képek nem kerültek be az adatbázisba.
– Magyarán: van fénykép egyes munkakönyvekről, ezeket az „adatokat” viszont nem tudják használni sehol, csak biztonsági okokból tárolják. Fontos a munkakönyvünk megőrzése, hiszen a másolat csupán bírósági végzéssel használható. Egyszerűbb megtartani! – figyelmeztet a főfelügyelő.
Kiderült, hogy főképpen azok nem vették ki eddig az említett dokumentumokat, akiknek stabil munkahelyük van, nem volt szükségük eddig a régiség igazolására nyugdíjazásnál vagy alkalmazáskor. Pedig az eljárás egyszerű: előzetes egyeztetés nélkül be lehet menni a munkafelügyelőség Munkás utcában lévő, sepsiszentgyörgyi székhelyére, ahol aláírás ellenében átvehető a munkakönyv. <<
Ha már elektronikus miért nem lehet hozzáférni?! Legtöbb munkás nem tudja hány év régisége van!
Van 1 munkatársunk aki nő! létére 69 évesen sem szeretné abbahagyni pedig mi szeretnénk! Lehet az évszám bűvölete mert,h így szereti nyalni a főnököt?! Meddig kínoznak az ilyenek?! Sok a 63-66 közti is azok is ásítoznak, de mire várnak?
Ha már elektronikus miért nem lehet hozzáférni?! Legtöbb munkás nem tudja hány év régisége van! Így mi is boldogabbak lennénk aki melózik, h nem veszi fel a Debren pataka!🤣