Nem eldobandók a kupakok – élményre, jó lehetőségekre, egészségre válthatók
Kovászna, Hargita, Maros és Kolozs megyéből 222 óvodai csoport és iskolai osztály ne...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Az országos szintű online platformot (www.alegetidrumul.ro) még tavaly hozta létre a munkaügyi és a tanügyminisztérium, a célja pedig nem más, mint összehozni a kereslet és kínálat találkozását. A cégek november 22-ig tölthetik fel létszámigényüket a portálra, de azt is megadhatják, milyen területen, milyen munkástanulókat keresnek.
A duális képzés a szakoktatás keretein belül történik, és egy olyan sajátos képzésforma, amelyben a cégek felvállalják a diákok gyakorlati felkészítését, ösztöndíjat biztosítanak, valamint fedezik a diákok színvonalas képzésének költségeit – magyarázta Kiss Imre főtanfelügyelő. A képzés fokozott lehetőségeket nyújt valamely szakma elsajátításában, valamint pénzbeli juttatást is kapnak a tanulók. A képzésben résztvevő diákok a havi 200 lejes állami ösztöndíj mellett további havi 200 lejt kapnak a cégtől is, amelynek dolgoznak, utóbbi pedig biztosítja a gyakorlaton résztvevő diákoknak a munkához szükséges eszközöket, nyersanyagot, valamint balesetbiztosítást kötnek a hároméves képzési ciklusra. Ugyanakkor a tanulóknak is vannak kötelezettségeik: csak igazoltan hiányozhatnak a munkából, valamint az elméleti oktatásban is részt kell venniük. A duális képzés elvégzése után, a tanulók visszatérhetnek a líceumi oktatáshoz, és érettségit is tehetnek.
Országos szinten több mint ötezer helyet hirdettek meg a platformon a duális képzésben, tavaly Kovászna megyéből 615 fiatal választotta ezt a tanulási formát.
A 200 lejből sem kapja meg a gyerek az egészet, a bérlet árából is kb 20% ot kap vissza! Autóbuszjaik du 4.15 kor indulnak vissza falura! Előre ezen kellene javítani vezérek!!!!😤