Hirmondo
Hirdetés
Hirdetés

Muszáj minőséget adni!

Muszáj minőséget adni! Kovászna megye

Tegnap a kereskedelmi és iparkamara székházában, a programpartnereinek jelenlétében beszélt a helyi termékek presztízsének növeléséért folytatott kampányról Bereczki Kinga, a Háromszéki Közösségi Alapítvány (HKA) elnöke. A háromszéki termékek, szolgáltatások, vállalkozások ezentúl védjeggyel is tanúsíthatják, hogy minőséget jelentenek.

A sajtótájékoztatón a HKA igazgatóján kívül Bagoly Miklós, az ASIMCOV vállalkozói szövetség elnöke, Édler András és László Endre, a kereskedelmi és iparkamara elnöke, illetve alelnöke vett részt.

Bereczki Kinga elmondta, a védjegyeket (Háromszéki termék, Háromszéki vállalkozás) helyi igényre válaszolva fejlesztették ki. Céljuk volt kiemelni azokat a vállalkozásokat, amelyek úgy erősítik a háromszéki gazdaságot, hogy közben nem kötnek kompromisszumot a minőséget illetően. A védjegyhasználati jogosultságot a programban való regisztráció és az azt követő szigorú szűrés után ítélik meg, utána is folyamatos ellenőrzéssel kérik számon a minőséget, s ha előfordulna, hogy valaki kompromittálja a védjegyet, elveszti a közösség bizalmát, megszűnik jogosultsága is. Az egyéni vagy családi vállalkozások, cégek az ASIMCOV-nál, az iparkamaránál vagy a minoi.ro weboldalon online regisztrálhatnak, amennyiben eleget tesznek néhány feltételnek: Háromszéken vannak bejegyezve, többségi tulajdonosuk is helybeli, helyi munkaerővel dolgoztatnak, helyi alapanyagot használnak fel, vagy itt dolgoznak fel máshonnan származó nyersanyagot.

– Hiszen elsődleges cél, hogy az itt befizetett adó és a munkaerőnek kiadott fizetések által a helyi gazdaság erősödjön, ebben rejlik az összefogás jelentősége– mondta Bereczki Kinga. – Most elsősorban a cégek részéről van szükség egy gesztusra, a közösségi igényekre való odafigyelésre.

László Endre turisztikai vállalkozó a Góbé termék köré épített marketinggel állította párhuzamba a HKA helyi termékekért folytatott kampányát, kiemelve, hogy azzal szemben itt megmarad az áru saját megjelenési formája. – Ki kell használnunk azt az egyre erősödő igényt, hogy a vásárlók keresik a minél közelebb megtermelt élelmet, de a védjegy a turistákat is segítheti a választásban – fogalmazott László Endre, majd kiemelte a folyamatos ellenőrzés szükségességét, hogy a minőségi ingadozás ne rombolja a védjegy hitelét. Ugyanezt hangsúlyozta Bagoly Miklós is, aki szerint a Székely termék védjegy éppen a kontroll hiánya miatt kompromittálódott, a Góbé termékeknél (ahol előfordul, hogy ugyanazt a terméket több termelő által gyártva különböző minőségben forgalmazzák) is csak egy embernek, az üzlettulajdonosnak van ellenőrzési joga a márkanévhasználatot illetően.

– A háromszéki termékek kedveltek Bukarestben is, a Kárpátokon kívül felnéznek a vállalkozóink által gyártott árura, mert tudják, a termelő szíve-lelke benne van – osztotta meg tapasztalatát Édler András, aki nem mellékes szempontként említette azt is, a helyi termék mögött egy arc, egy ember is van, aki elérhető, felelősségre is vonható, ha baj van. – El kell érjük, hogy a védjegyet azok a vállalkozók is akarják, akik most még nem látják benne a lehetőségeket.

Jelenleg 25 cég és egyéni vállalkozó jogosult a védjegyhasználatra.

Hirdetés
Hirdetés
Névtelen hozzászólás