A koszorú negyedik gyertyáját is meggyújtják
A Jézus eljövetelére való várakozás és lelki felkészülés időszakának vége felé tartu...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A legtöbb európai diák számára a magas egyetemi tandíj, illetve a magas megélhetési költségek miatt az Erasmus-ösztöndíj nélkül esély sincs a brit egyetemeken való tanulásra. Az Erasmus Diákhálózat szervezet szerint az egész csereprogramra nagy csapást mért a britek távozása az unióból. Ezt megérzik az egyetemisták, önkéntes programban dolgozók, de azok is, akik az Egyesült Királyságból jönnének más országba tanulni, dolgozni.
– Az Erasmus+ hatalmas támogatást nyújt a küldő és a fogadó egyetemmel együtt. Ez jól működik, ezért nem értem, miért lépnek ki egy olyan dologból, ami nagyszerű a diákok számára – mondta az Erasmus Diákhálózat vezetője, Imke Greven.
Az Erasmus az EU történetének legsikeresebb programja. 1987 óta már több mint tízmillió diák külföldi tanulását segítették – teszi hozzá Grüman Éva Orsolya Erasmus+ ifjúsági szakértő és képző, kiemelve, hogy az elmúlt években nagyon szoros kapcsolat alakult ki a helyi egyesület és a manchesteri Beat Bazaar Egyesület között.
– Több ifjúságsegítő képzést szerveztünk közösen mind Manchesterben, mind Sepsiszentgyörgyön. Erre a továbbiakban nem lesz lehetőség, hiszen a Brexit miatt nem tudunk önkéntes és ifjúsági projekteket lebonyolítani az Erasmus+ program által. Bár hivatalosan az új Erasmus+ programnak nem része az Egyesült Királyság, több futó projektünk miatt a következő két évben még folytatjuk a közös munkát. Bízom benne, hogy lesz más lehetőség, amely által az angliai partnereinkkel tudunk közös új tervekben gondolkozni – mondta Grüman Éva Orsolya.
Hasonló változásokról beszélt megkeresésünkre Ördög Ottília is a Beat Bazaar Manchester Egyesület részéről. Mint mondta, a Brexit miatt az eddigi szokásos Erasmus+ munka változni fog, ami miatt átalakul a számos külföldi partnerrel felépített csereprogram az ifjúság és önkéntesség terén. A sepsiszentgyörgyi származású szakember hangsúlyozta: számára is jó lehetőség volt az Erasmus+ program, ezáltal ő és társai megismerhették Manchestert.
– Még sok kérdésre nincs válasz, és nagy a bizonytalanság. Szerintem még a hatóságok sem tudják a választ a legtöbb kérdésre, és pár évbe beletelik, amíg minden átalakul. De ennek ellenére a nemzetközi kapcsolataink és projektjeink éveken keresztül csak erősödtek, és azok mindenképpen folytatódnak a jövőben. Mi tesszük tovább, amit elkezdtünk, vagyis angol közmondás szerint: Where there is a will, there is a way – mondta Ördög Ottília.
A brit kormány szerint egyébként a szigetország jóval több diákot fogadott, mint amennyit küldött. Most azt tervezik, hogy egy új, saját diákcsereprogramot hoznak létre.