Egy hónap körülire csökkent a várakozási idő az elméleti és gyakorlati sofőrvizsga között
Egy évtized óta nem látott módon, egy hónap körülire csökkent a várakozási idő a gép...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Az ITI, azaz Integrált Területi Beruházások egy olyan tervezési/fejlesztési eszköz, amit az Európai Bizottság javasolt a tagországoknak, a finanszírozás is onnan érkezik. 2013-ban Románia úgy határozott, hogy csak a Duna-delta legyen ITI besorolású terület, ott azonban akadozva, botrányoktól sem mentesen zajlott a program, brüsszeli szemszögből is bukta volt (ezúttal a Zsil-völgye is pályázik erre a támogatási formára).
Hargita és Kovászna megye együtt, a már említett Csomád-Bálványos Közösségek Közti Turizmusfejlesztési Társulás néven kéri a besorolást. Amennyiben sikerrel jár, az Integrált Területi Beruházások keretében 200 millió eurótól akár 2 milliárd euróig terjedő befektetési összeget ítélhetnek meg, amit kifejezetten az adott területre vonatkozó stratégia alapján, a terület testreszabott fejlesztése érdekében lehet elkölteni.
Jelenleg a két megyére a stratégia kidolgozása zajlik, az önkormányzatokkal, polgármesteri hivatalokkal, vállalkozókkal folytatott konzultációt követően, hiszen az alapokat elsősorban nem közberuházásokra szánják, főleg nem olyanokra, amelyekre van kiírás a PNDR (vidékfejlesztési program) keretében.
Speciális, az adott földrajzi térség igényeinek megfelelő beruházásokra fordítható a támogatás, többek között gazdaságélénkítő célzattal, olyan fejlesztésekre, amelyek az ország más részein nem, vagy nem feltétlenül szükségesek. Lényeges, hogy sikeres stratégia esetén az összeg 20%-a első körben automatikus finanszírozást kap, nem kell rá pályázni sem.
A végső szó a finanszírozóé, azaz az Európai Bizottságé, de mindenképp meg kell ragadni ezt a lehetőséget, és élni vele, hangzott el. Ahhoz tehát, hogy megalakulhasson az ITI Hargita–Kovászna, minden közigazgatási egységet be kell venni a Csomád-Bálványos Közösségek Közti Turizmusfejlesztési Társulásba. A megyei tanács tagjai közül senki nem ellenezte az alapszabály-módosítást.
Jelenleg ott vadturizmus zajlik!😉 A „közbirtokosság” annyit tesz, hogy a domboldalba a gyepre kitereli az autókat és elszed pár lejt!😁 Egyéb változott?! Romlott csak a helyzet!!!!