A koszorú negyedik gyertyáját is meggyújtják
A Jézus eljövetelére való várakozás és lelki felkészülés időszakának vége felé tartu...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A találkozó, amelyen részt vett Tamás Sándor megyetanácselnök és Antal Árpád sepsiszentgyörgyi polgármester is, Hegedűs Csilla, az RMDSZ kultúráért felelős ügyvezető alelnökének kezdeményezésére jött létre.
A 2019-es Európai Parlamenti választásokon is induló alelnök elmondta: azért hívták meg Erdélybe a kulturális biztost, hogy megmutassák, mennyi pénzt pályáztak, és abból mit sikerült megvalósítaniuk.
– Nem baj az, hogyha a biztos tájékozódik a gondokról, látja Románia igazi arcát, hogy mi rejtőzik a mögött a kijelentés mögött, hogy „példaértékű a kisebbségvédelmi stratégia”, amikor húszezer euróba „kerül” a székely zászló, amikor visszaállamosítanak egyházi ingatlanokat, leszedetnek községháza feliratokat, erőszakszervezetekkel fenyegetnek. Mindezekre közösen kell megoldásokat találni – mondta Hegedűs Csilla.
A kulturális alelnök szerint az elmúlt tíz évben 168 millió eurót sikerült pályázni az erdélyi épített örökség felújítására, ez több mint amennyit a román állam az elmúlt száz évben erre a célra fordított.
Tamás Sándor rávilágított: sikeresen pályáztak 4,9 millió eurót a Székely Nemzeti Múzeum felújítására és kibővítésére, de a „jogszabályok dzsungele” miatt immár 607 napja tart a közbeszerzés.
– Háromszor írtuk ki, nem jelentkezett senki. „A” kategóriás műemlék, kevesen vannak az országban, akiknek engedélyük van ilyen szinten tervezni, azóta kétszer emelkedett a minimálbér, drágult az anyag. Arra kérjük a biztos urat, hogy a jelentésében emelje ki, hogy azért akadozik az uniós pénzek lehívása, mert a hiányos belső jogszabályok kötik a kereket, nehezítik a munkákat – mondta Tamás Sándor.
Navracsics Tibor elmondta: biztosként először jár Székelyföldön, bár szokása, hogy ne csak a fővárosokba, hanem vidékre is ellátogasson..
– Bár 2018 volt a Kulturális örökség európai éve, folytatni szeretnénk az elkezdett projekteket azért, hogy kontinentális szinten megmutassuk Európa regionális közösségeinek sokszínűségét, hogy ez nem a gyengesége, hanem az ereje a földrésznek. Székelyföld markáns regionális identitással rendelkező térség, ahol nagy szerepe van a múzeumnak, amely oktatási és ifjúsági intézmény is – mondta a biztos, aki hozzátette: az üzenetet „továbbítja” Brüsszelbe.
Antal Árpád kifejtette: azt szeretnénk, hogy az Európai Unió a klímaváltozás és sok fontos kérdésen túlmenően foglalkozzon az őshonos kisebbségek ügyeivel is, és erre csak akkor van lehetőség, ha sikerül megváltoztatni a szabályozásokat, hisz látni kell: az Európai Uniónak nincs alternatívája.