A választók meghálálják az értük végzett munkát
Az elmúlt évek választásait tekintve, minden alkalommal kitűnik egy felsőháromszéki ...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Tegnap román nyelvből írt dolgozattal kezdték a vizsgákat országszerte a „szimulálók”: egy Ion Pillat-verset kaptak elemezni a nyolcadikosok. Ezt nehéznek ítélte meg Kiss Mária, a Székely Mikó Kollégium romántanárnője, a többi tételt viszont nem annyira.
A nyolcadikosok még egy sakktörténeti kiállításról szóló szövegre vonatkozóan kaptak feladatokat, mellyel a szövegértést kellett bizonyítaniuk, és egy rövid fogalmazást kellett írniuk egy játék közben megtörtént eseményről. Az érettségit próbálóknak viszont még nehezebb dolguk volt – méltatlankodtak is a diákok a vizsga után. Többnyire kihasználták a dolgozatírásra adott háromórás időt, mert nehéznek találták azt a szinte egyoldalas irodalomtörténeti szöveget, amelyet Iacob Negruzzitól kaptak a tizenegyedikesek: a megkérdezett, jól felkészült, állításuk szerint átlagosan 8-10-es jegyekkel bíró diákok is csak átmenőben reménykednek, nem tagadva, hogy nem értenek elég jól románul. Elvárásként megfogalmazták: nem a román anyanyelvűekével azonos szöveget kellene kapniuk. A második tételben az igeidők használatát kellett indokolniuk egy szövegben, utolsóként egy ismert Eminescu-versről írt esszét kértek a reálosoktól, a komédia jellegzetességeiről a humán tagozatosoktól.
A tizenkettedikes humánosok egy Ioan Slavici-szöveget kaptak elemzésre, a média szerepét kellett elemezniük a kulturális események népszerűsítésében, illetve egy Ion Barbu-versről kellett esszét írniuk, a reálosoknak Rebreanu jutott, a számítógépes kompetenciák szerepéről kellett értekezniük, és egy Tudor Arghezi-vers alapján a költő világnézetét bemutatni. Kiss Mária negatívumként említette, hogy ez utóbbi feladatokhoz nem kaptak szöveget a diákok, illetve nem tanult olvasmányrészletekkel kellett megbirkózniuk.