Két kézdivásárhelyi lakos is százezer lej fölötti összeggel tartozik az önkormányzatnak
Kézdivásárhelyen kimagasló arányban fizették be a fizikai és jogi személyek egyaránt...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A Sepsiszentgyörgyön idén sorra kerülő beruházásokat ismertette tegnapi sajtótájékoztatóján Tóth-Birtan Csaba alpolgármester jelenlétében Antal Árpád András polgármester.
Harminc utcában biztos nem folynak majd szimultán a munkálatok, közölte a „jó” hírt a városvezető, mert ezt nem engedi meg a költségvetés. De a tervtől a kivitelezésig vezető hosszú procedúra valamelyik szakaszában van már több utcai munkálat.
A kivitelezési szerződés és az építkezési engedély is megvan a Kertész, Fecske, Sas, Váradi József, László Ferenc utcákon és az Ifjúság sétányon végzendő folyamatokra, néhol már az ősszel elkezdődött munkálatokat folytatják. Készen van a dokumentáció, és elindították a közbeszerzési eljárást is a Vasile Goldiș, Andrei Șaguna (dohánygyári utca), Domb, Ág, Puskás Tivadar utcákra, az 1918. December 1. út villanyrendőrtől a Szent György-térig vezető szakaszára, amelyeket a város saját költségvetésből próbál felújítani, de a bürokratikus procedúra miatt nem lehet megjósolni sem a kezdés, sem a befejezés időpontját. A Málik József utcán jogi problémák merültek fel, azok megoldásán is dolgoznak. A Kós Károly utca felújításának folytatásáról sem mondott le az önkormányzat, de az ügy elakadt, mert elszámolási és minőségi gondok merültek fel, melyekkel kapcsolatban hosszas tárgyalások elé néznek még a kivitelezővel.
– Az önkormányzatnak még nem sikerült elindítania a saját útépítő cégét, erre azért van szükség, hogy ne idegen megyei cégek fuserálják el a nálunk megnyert munkálatokat – mondta Antal. – De idén már saját munkaerővel dolgoznak a közlekedés biztonságán: útfestőgépeket vásárolnak, közlekedési táblákat helyeznek ki, aknafedőket cserélnek.
Ismét népszerűtlen intézkedések várhatók a közlekedés terén Szentgyörgyön, amelyekre azért van szükség, mert annak idején nem a napi húszezer autó mozgására tervezték meg a várost, tudtuk meg a sajtótájékoztatón. Ez a Multitrans közszállítási vállalat autóparkjának pályázat általi felújítása, az elektromos buszok vásárlása kapcsán merült fel. A vállalat telephelyének az ipari parkba költöztetésével és az autóbuszok által bejárt útvonalak felújításával szimultán ugyanis – pár éven belül – sor kerül arra is, hogy elsősorban a közszállításnak kedvezzenek a forgalmat érintő intézkedésekkel. Antal Árpád tudja és érti, hogy most miért nem túl népszerű a közszállítás, de ha a jelenleginél gyorsabb, civilizáltabb, tisztább lesz, sűrűbb járatokkal, feltételezhetően az emberek is jobban igénylik majd, vélekedett.