Kézdivásárhelyen újra Szilveszter Szabolcs az alpolgármester
Kézdivásárhely képviselő-testülete november 4-től, hétfőtől immáron teljes létszámba...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
– Meg kellett néznünk, mik a prioritások – felelte kérdésünkre Henning László, a megyei tanács alelnöke.
– Finanszírozás most elsősorban a tüdőkórház építésére volt, a pszichiátriai kórházat pedig a távolabbi jövőben arra a négyhektáros területre költöztetnénk, amit a Cigaretta utcában az útügytől vettünk meg (a volt székhelyük területére), a kórház területén ugyanis fejlesztésekre, építkezésre már nincs hely. A pszichiátria épületét pedig akkor újítanánk fel, amikor az új funkciónak megfelelően egyúttal teljesen átépítenénk. Ehhez ki kell költöztetni onnan a betegeket, elsősorban ez a nagy probléma, ehhez nehéz megtalálni a megfelelő helyet.
Tamás Sándor tanácselnök a problémával kapcsolatosan kifejtette: – Azt a kritikusok is elismerik, hogy tizenegy éve, mióta átvettük a kórházat, rengeteg pénzt fektettünk be a fejlesztésbe, nemcsak azért, mert ez a törvény által ránk szabott feladat, hanem mert erkölcsi kérdés is. A Megyei sürgősségen egy évben 36 ezer esetet jegyeznek, mert a falvakon öregednek ki a családorvosok, és ha valami probléma van, egyből a 112-t hívják. Hiába derül ott ki, hogy az esetek fele nem sürgősség, nekünk az a feladatunk, hogy megoldjuk, azonnal tudjanak segíteni mindenkinek – indokolta az erőforrások felhasználásának módját a megyei elnök.