A koszorú negyedik gyertyáját is meggyújtják
A Jézus eljövetelére való várakozás és lelki felkészülés időszakának vége felé tartu...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A botrány onnan indult, hogy a Románok Egységéért Szövetség (AUR) társelnökét, George Simiont kis híján meglincselték Temesváron, amikor fel akart szólalni az 1989-es események (ami Temesváron még forradalom volt) évfordulóján. Azt verték (szinte szó szerint) a fejéhez, hogy Francisc Tobă személyében a párt olyan jelöltet juttatott be a parlamentbe, aki részt vett a temesvári népfelkelés vérbefojtásába.
Anélkül, hogy védelmünkbe vennénk az egykori ezredest, rákérdeztünk Puskás Bálint volt alkotmánybírónál, aki hosszú ideig a szenátus alelnöke volt, hogy milyen okkal lehet megvonni egy megválasztott képviselő mandátumát olyan körülmények között, hogy – sajnos – a forradalom idején elkövetett gyilkosságokért még egyetlen embert sem vontak felelősségre, így Tobă – elvben – ártatlan.
– A képviselőt valóban megilleti az ártatlanság vélelme, ám ez pusztán bűnügyi szempont. A parlament mandátumigazoló bizottsága azonban morális szempontokat is figyelembe vehet. A képviselőnek ugyanis – elvben – feddhetetlennek, tisztességesnek, erkölcsösnek, becsületesnek stb. kellene lennie. Ha ez nem teljesül, a bizottság megtagadhatja a megválasztott képviselő mandátumának igazolását. Ebben az esetben a listán következő képviselő veheti át a megürült helyet – magyarázta Puskás Bálint.
Kérdésre válaszolva a volt szenátor úgy fogalmazott, hogy „abba most ne menjünk belé”, hogyha a fenti kritériumot tényleg komolyan vennék, „hány embert kellene elküldeni a parlamentből”.