Nem mindennapi események és műfajok a sepsiszentgyörgyi Liszt Intézet programjában
A kultúra számtalan területén kínál izgalmas programokat a Sepsiszentgyörgyi Liszt I...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A tavaly ilyenkor készített beiskolázási terv 1928 tanulóra szabta az osztályok számát, így 25 elméleti, 11 szaklíceumi, 26 szakközépiskolai, 7 művészeti-pedagógiai osztállyal számolt. A továbbtanulók jelenleg 62 osztályba járnak, az elméleti és művészeti-pedagógiai oktatásban betelt minden hely, szaklíceumban kettővel kevesebb, szakoktatásban hat osztállyal van kevesebb (ebből 2 román, 4 magyar lett volna), a meglévőkben is van még néhány hely. Megyénkben összesen 1700-an iratkoztak kilencedikbe, az első szakaszban 1450-en, további 250-en ősszel a második szakaszban, 97-en közülük más megyei középiskolában folytatják tanulmányaikat.
247 tanuló viszont átmenetileg vagy véglegesen marad az eddig szerzett tudással, ugyanis évismétlőre buktak, vagy még ez a lehetőség sem maradt nekik, mert koruk miatt nem irathatók vissza nyolcadikba (51-en), miután többszörös bukók, esetleg a hiányzások miatt kellett ismételniük. Ők többnyire falun élnek, illetve a városi roma közösségek tagjai, az okok között osztályfőnökeik a külföldre költözést, a szülői érdektelenséget, az alkalmi munkát, a szülők akaratát, a családalapítást (szülést) és ritkábban az anyagi lehetőségek hiányát jelölték meg.
A kötelező oktatásból kimaradók névsorát a tanfelügyelőség továbbítja a települések polgármesteri hivatalainak és rendőrőrseinek tudomásulvétel végett, ugyanis további illetékessége eljárni az érintettek ügyében nincs.