Kézdivásárhelyen született, Amerikában vált népszerű fotóssá
Dienes Andor György, a Kézdivásárhelyen született, majd világhírűvé vált fényképész,...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Sepsiszentgyörgyön minden időpontban ingyen lehet kimondani a boldogító igent – közölte kérdésünkre Sztakics Éva annak kapcsán, hogy a sajtóban hírek jelentek meg arról: egyes városokban pénzt próbálnak kérni az esketésért.
Az alpolgármester azt mondja: a tanács által meghatározott programon belül mindenkinek ingyen jár a szolgáltatás.
– Szó sincs arról, hogy bármiféle tarifa létezne arra vonatkozóan, hogy időpont vagy bármi függvényében pénzt kellene fizetni a házasságkötésért. Arra azonban valóban van egy árjegyzék, amennyiben a fiatal pár ragaszkodik ahhoz, hogy a polgármesteri hivatalon kívül, más helyszínen, például templomban adják össze őket – mondta el Sztakics Éva.
Az alpolgármester szerint előzetes kérés és egyeztetés alapján Sepsiszentgyörgy közigazgatási területén más helyszínen is esketnek. Távolabbi helyszíneken, ahogyan volt már arra eset, például a Szent Anna-tó melletti kápolnánál, „formailag ellátják a feladatot”, de a szertartás hivatalosan nem érvényes, ezt megelőzően alá kell írni a dokumentumokat a polgármesteri hivatalban.
Egy Hargita megyei fiatal pár a napokban perrel fenyegetőzött amiatt, hogy a polgármesteri hivatal „pénzért akarta őket összeadni” <<.