Tamás Sándor: Rajtunk, magyarokon múlik, hogy a nacionalista Tîrnoveanu mandátumhoz jut-e Háromszéken (X)
Elkezdődött a 2024-es szuperválasztási év második félidője. Háromszék felkészült jel...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
András-Nagy Róbert menedzser beszámolója szerint jelenleg 10 gyanús eset van a kórházban, közülük ketten az intenzív osztályon fekszenek, kritikus állapotban. 48, igazoltan koronavírusos beteg van a kórházban, 36-an a fertőző osztályon, mások pedig a sebészeten. Intenzív terápián 6 kritikus állapotú beteget ápolnak, ketten intubálva. Az elmúlt héten 26-an mentek haza gyógyultan, de hat haláleset is történt, amely összefüggésbe hozható a koronavírussal.
Rosu Mátyás orvosigazgató a betegek általános állapotáról kifejtette: a fertőzőn fekvő páciensek állapota súlyos vagy nagyon súlyos, többen szorulnak oxigénpótlásra, éppen ezért az elmúlt napokban megnőtt az oxigénfogyasztás, és maximálisra emelték a nyomást a rendszerben. Az elmúlt héten 248 személyt utaltak be a megyei kórházba, és 228-an mentek haza, a betegek átlagosan hat napot töltöttek az intézményben. Jelenleg 159 pácienst látnak el a különböző osztályokon. Egy hét alatt hatan hunytak el a koronavírus okozta szövődmények miatt, három Kovászna megyei, egy bukaresti és két brassói személy. A betegek életkora 47 és 87 év között volt, és más betegségekkel is küzdöttek: magas fokú elhízás, cukorbetegség, máj- és veseelégtelenség.
Azzal kapcsolatban, hogy ismét felfelé ível az esetszám a megyében és a kórházban is, az igazgató elmondta: a jelenlegi 48 eset körülbelül fele a tavalyi maximális esetszámnak, amit a kórházban kezeltek, így egyelőre nincsenek gondok, és nem készülnek átszervezésre. Az értekezleteken felmerült a felkészülésre való irányvonalak meghatározása, viszont a kórházban akkor sem csökkentették az intenzív terápián az ágyak számát, amikor lefelé ívelt a járványgörbe, így nem szükséges újabb intézkedéseket hozni. András-Nagy Róbert kiemelte: az intenzív osztály átszervezéséhez a műtőblokkok elköltöztetése is szükséges, de egyelőre erre nem gondolnak. A kórházban két intenzív osztály működik: egy a Covid–19-cel kezelt betegeknek és egy a nem koronavírusos betegeknek, osztályonként tíz-tíz ággyal és 7 orvossal.