Hirmondo
Hirdetés
Hirdetés

Nem lehet mindenből népszavazást kiírni

A megyei tanács hétfői rendkívüli ülésének napirendjén ismét szerepelt a Baróton felépítendő családi otthonok ügye, ahová 26, jelenleg az oltszemi elhelyező központban levő fogyatékos gyereket helyeznek majd át.

Hirdetés
Hirdetés

A tanácsnak arról kellett döntenie, megszavazza-e a gyermekjogvédelmi vezérigazgatóság és a bukaresti SERA Alapítvány társulását abból a célból, hogy együtt pályázzanak uniós támogatásra a szóban forgó családi házak működési költségeire, személyzetének fizetésére, képzésére, továbbá az elhagyott gyerekek intézményesítésének elkerülésére és az állami ellátórendszerből kikerülők társadalmi integrációjának elősegítésére.

– De biztos, hogy ezt a folyamatot tovább kell vinni akkor is, ha ellene 1674 tiltakozó aláírás gyűlt össze a helyi közösségből? – tette fel a kérdést Tamás Sándor tanácselnöknek Benedek Erika erdővidéki képviselő.

Hangsúlyozta, a helyiek nem a gyerekek ellen tiltakoznak: a helyi oktatás rossz infrastruktúrája és légköre nem alkalmas a fogadásukkal előálló problémák megoldására.

Tamás Sándor ismét elmagyarázta: a megyei tanácsban hétszer, a baróti városi tanácsban négyszer  szavazták meg konszenzussal az oltszemi otthon felszámolásának különböző lépéseit, illetve a Baróton felépítendő otthonokhoz szükséges intézkedéseket.

– Az említett gondok korábban is megvoltak, és nem terhelhetők az oltszemi gyerekekre. Megígérhetjük, hogy külön (nem a Gaál Mózes-iskolához tartozó) épületben, külön intézményben fognak tanulni tanáraikkal együtt, a jelenlegi iskola területén kívül – közölte nyomatékosan a tanácselnök. – Nem lehet minden gondot népszavazással megoldani, a megyei tanács elsőrendű törvényes és erkölcsi feladata a gyermekvédelmi rendszert működtetése.

Nyújtódon is hallatszottak az ott felépített családi otthon ellen tiltakozó hangok, de a falu megnyugodott, mikor látta, hogy minden rendben van a gyerekekkel – tette hozzá egy megyei tanácsos.

Hirdetés
Hirdetés
Névtelen hozzászólás