A helyi rendőrök is fellépnek a korrupció terjedése ellen
A sepsiszentgyörgyi helyi rendőrök a Korrupcióellenes Igazgatóság felkérésére csatla...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Nem pecsételik le többet a küldőpapírokat, beutalókat és betegszabadságos igazolásokat a háziorvosok, miután egy éve már, hogy csak a vonatkozó törvényt nem ismerő gyógyszertárak, kórházak, szakorvosok kedvéért tették meg ezt – jelentette be a bukaresti és Ilfov megyei háziorvosok szövetsége. A Kovászna megyei háziorvosok szövetségének vezetőjét, Seres Lucia doktornőt kérdeztük, nálunk értik-e már a törvényt, akiknek érteniük kell?
A 2017 júliusában kiadott rendelet a bürokrácia csökkentése végett rendelkezett afelől, hogy az elektronikus rendszerben kibocsátott recepteket és beutalókat nem kell többé aláírni. Mondanánk, hogy egy pecsételésnyi időt megspórolni nem nagy nyereség, de Seres Lucia elmondása szerint egy beteglapra hat pecsét kell, a több példányban kiadott recepteknél is már számít ez az idő.
– Nem kötelező, de mi eddig pecsételtünk – mondta a doktornő –, mert nem akartuk, hogy a páciensnek kellemetlensége legyen abból, ha egy vállalkozó például nem érti, hogy a beteglap anélkül is érvényes. Végül is a plusz pecsét nem gond, de ha hiányzik valahonnan, az embereket járatják fölöslegesen, és ezt el szeretnénk kerülni. Nem ez a legnagyobb baj nálunk, hanem az informatikai rendszer eredendő gyengesége. Hónap eleje van, és nem megy a rendszer, az egészségügyi minisztérium oldalán pedig ezt nem jelzik. Az informatikai rendszernek több összetevője van, például kártyaleolvasó, receptíró, meg lehet nézni, hogy biztosított vagy sem az illető, illetve lehet érvényesíteni az elvégzett vizsgálatokat. Hol az egyik, hol a másik nem működik, most sem a kártyaleolvasás, sem a receptírás, sem az érvényesítés nem működik, és ha mi nem végezzük el az egyes folyamatokat az előírt 72 órán belül a rendszerben, az törvényellenes, vagy éppen anyagi kárral jár számunkra, mert nem fizetik ki a nem érvényesített vizsgálatokat – tette szóvá a háziorvosok mindennapi gondjait Seres Lucia.