Lehetne palyazni valamire, polgarmester ur ha esetleg nem hallott meg ilyenrol, ne csak az emberek penzere fajon a foga. Sok analfabetu.
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A városvezetés stratégiai célja az, hogy Szentgyörgy biztosítsa a kisvárosok előnyeit és a nagyvárosok életszínvonalát, szolgáltatásait. Utóbbiakat a nagyvárosokban általában a versenyszféra biztosítja, de mivel a megyeszékhely lakossága nem túl nagy, azaz vélhetően nem biztosítaná az elvárt profitot, itt nem vonzó a mozi, strand, uszoda, spa, sípálya működtetése a vállalkozóknak. Ezért az önkormányzat felvállalja ezen létesítmények és a kulturális intézmények működtetését, ami viszont számára nagy veszteséggel jár.
Gyakorlatilag ez úgy néz ki, hogy például az uszodában (ami Szentgyörgyön régi és korszerűtlen) a belépéskor fizetett tarifa mellé a város még kétszer annyit hozzátesz. A polgármester számít a lakók megértésére, mert ezt nem engedheti meg magának a város.
A Sepsi Card bevezetésével az önkormányzat kedvezményeket biztosít a helybeliek számára. Azoknak a közeli falvakban lakóknak, akik sérelmezik, hogy kimaradnak a kedvezményekre jogosultak köréből, Antal Árpád szerint majd a megyeszékhely metropoliszövezete nyújt részleges megoldást. Nekik egy köztes jegyárat állapítanának meg, nem olyan előnyöset, mint ami jár a helybelieknek, de nem is olyan, tulajdonképpen reális árat, amilyet például a brassóiaknak.
A kultúra és a sport mellett az önkormányzat a közszállítás költségeit, fenntartását is felvállalja – ezt szintén nem fedezik az utazási jegyek –, de ez a szolgáltatás a nagyvárosokban is veszteséges. Általában véve a lakosság által különböző címek alatt befizetett összegek sokszorosát „vonzza be”, azaz lobbizza ki külső forrásokból a polgármester.
A 2022-es költségvetés összeállításakor azt tartották szem előtt, hogy az intézmények és közszolgáltatások (közvilágítás, személyszállítás, szemételhordás) működését biztosítsák, valamint folytatni tudják a megkezdett beruházásokat – taglalta Antal a prioritásokat. Utóbbiak is nagy terhet jelentenek a költségvetésnek, különösen az uniós pályázatok önrészének a biztosítása, ami a szerződés megkötésekor arányaiban nagyon kedvező volt, de az anyag- és energiaárak látványos megnövekedésével a városra háruló terhek sokszorosára nőttek, míg a megpályázott összeg ugyanannyi maradt. Vagyis ha eddig 98 egységnyi pénzt adott az unió, és 2-t a város, most kb. 32-t kell Szentgyörgynek biztosítania. Az pedig már csak hab a tortán, hogy a munkaerőhiány is nagy, országos probléma, amelynek megoldására a kormány idén 100 ezer munkás unión kívüli országokból való importálását engedélyezi. <<
Lehetne palyazni valamire, polgarmester ur ha esetleg nem hallott meg ilyenrol, ne csak az emberek penzere fajon a foga. Sok analfabetu.
Nem eleg mindenre, de csak azt vegyek meg amire eleg es tovabb nincs.
Mindenre van es lesz kifogas, ugyis azt csinal , amit akar, megszoktuk.