Egy hónap körülire csökkent a várakozási idő az elméleti és gyakorlati sofőrvizsga között
Egy évtized óta nem látott módon, egy hónap körülire csökkent a várakozási idő a gép...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Kovászna megyében idén a tavalyi három helyett hat településen részesülnek az iskolások a kormány által finanszírozott meleg ebédből. Míg tavaly Málnáson, Mikóújfaluban és Bereckben működött a program, idén újabb három helység (Szitabodza, Maksa és Barátos), illetve iskola csatlakozik, amelyik eleget tesz azon kitételnek, hogy más forrásból nem pályázik a gyerekek ebédeltetésére.
A megye 20 másik településén eddig a Diakónia által működtetett after-school program keretében tanultak és étkeztek a gyermekek, amit az tett lehetővé, hogy a helyi és megyei tanácsok és a Svájci Protestáns Segélyszervezetek Egyesülete (HEKS), illetve kisebb hányadban a szülők biztosították az anyagi hátteret. A helyi önkormányzatok 20 ezer lej értékig visszaigényelhették a program költségeit a megyei tanácstól, erre idén is van lehetőség. Az elmúlt tanév második félévére, közel 80 ezer lej összértékben Árkos, Uzon, Illyefalva, Maksa, Nagyajta, Dálnok, Barót, Kökös és Csernáton kért és kapott támogatást a megyei önkormányzattól, ezeken a helységeken kívül azonban Gidófalván, Bölönben, Köpecen, Felsőrákoson, Bodoson, Bibarcfalván, Gelencén, Kézdiszentléleken, Zágonban és Kommandón, három sepsiszentgyörgyi és egy kézdivásárhelyi általános iskolában működtette a Diakónia Keresztyén Alapítvány a délutáni oktatást.
Hogy ez idén is pontosan így lesz-e, az még nincs kőbe vésve. Torma Vera, a Diakónia gyermek- és családsegítő ágazatának igazgatója lapunknak elmondta, a HEKS már régóta készül kivonulni a támogatók köréből, a Diakónia programfelelőseinek az lett az elsődleges célja, hogy előteremtsék azt az összeget, amit eddig a HEKS fizetett, illetve olyan alkut kötöttek a segélyszervezettel, hogy támogatóktól összegyűjtenek annyi pénzt, amennyit tudnak, és azt megduplázza a HEKS. Értelemszerűen a program költségeinek a negyedét kell biztosítaniuk, így átfogó mozgósításba kezdtek. Beálltak a kampányba a polgármesterek is, így az egyházakat, közbirtokosságokat, vállalkozókat, a Rotary Klubot egyaránt adakozásra kérték fel. A gyűjtés még folyamatban van, amikor lezárják, akkor teszi le pályázatát a Diakónia a HEKS-hez.
Idén Lemhény is jelezte, hogy csatlakozna azon helységekhez, amelyekben az alapítvány biztosítja a gyermekek délutáni oktatását és ebédjét. A falu iskolásai eddig a Böjte Csaba és a Szent Ferenc Alapítvány által fenntartott nappali központban kaptak ellátást, ám idéntől a központ bezár. Miután a program költségvetése már korábban elkészült, a Diakónia csak akkor tudja befogadni a lemhényieket a rendszerébe, ha valamelyik településen, ahol eddig is biztosították az ebédet, kevesebb gyerek veszi igénybe a szolgáltatást, mint tavaly. <<