Dehogynem ezek csak ahhoz értenek.
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A tanácsülésen Tóth-Birtan Csaba alpolgármester terjesztette elő a határozattervezetet és mindjárt az elején szükségesnek látta megmagyarázni, miért olyan drága a bontás, annak ellenére, hogy a munkálat tervezőjével folytatott hosszú tárgyalások során már több ízben is lefaragtak belőle. Azonkívül, hogy most kötelező módon a költségvetés részét képezi egy tétel, mely az időközben bekövetkező egyes anyagdrágulásokat fedezné, a terület építésre alkalmassá tételének is jelentősek a költségei (900 ezer lej).
A tervezés elég kései fázisában, már a műszaki dokumentáció készültekor jelentkezett ugyanis a polgármesteri hivatalban annak a turisztikai vállalatnak a műszaki igazgatója, amelyhez egykor a Bodok szálló tartozott és jelezte, hogy a jelenlegi parkoló alatt, a szállodaépület mellett egy üzemanyagtartály és egy használaton kívüli szennyvízülepítő tartály is van a föld alatt. Igy ezek eltávolítását is bele kellett foglalni a munkálat dokumentációjába.
Még ezt megelőzően arra is sort kell keríteni, hogy a jelenleg az épület részét képező transzformátorházat áthelyezzék. Kiderült, hogy nem lehet bontani az épületet, amíg a trafó működik és másokat is kiszolgál. Új trafóházat kell építeni, ennek a telekkönyvi hivatal egyik sarkánál találtak helyet, a környékbeli épületeket kiszolgáló kábeleket is át kell helyezni. Mikor minden a helyére kerül, az új trafóházat is beleértve, és működik is, akkor lehet a bontást megkezdeni.
A teljes munkálat összköltsége 6 millió 842 ezer lej, ez a tétel magába foglalja a keletkező hulladék elszálíltását, amiből az újrahasznosítható anyagok értékesítése után jelentős összeget remél visszanyerni a város. A központi magasépület tetején elhelyezett mobil-antennákat a működtető cégek már korábban átköltöztették a városi adóhivatal tetejére, természetesen az önkormányzat engedélyével, egy általuk bérbeadott felületre.
Az alpolgármester elmondta, a 36 méter magas épületet, városközponti elhelyezkedése miatt nem robbantással fogják bontani, hanem egy hidraulikus ollóval emeletenként csupaszítják le, vágják szét. A tanácsosok rendelkezésére bocsátott dokumentációból az is kiderül, előtte minden hasznosíthatót kiszerelnek belőle, így a fürdőszobákat kiürítik, a fém liftajtókat kiveszik, a válaszfalakat lebontják. A városnak szerződése van egy céggel, amelyik a betondarabokat ledarálja és abból az újrahasznosítható vasat elkülöníti.
A lakosság komfortjának minél kisebb mértékű megbolygatása végett a bontás porfogó háló mögött fog történni, illetve, mint Tóth-Birtan Csaba elmondta, locsolással is csökkenteni igyekeznek majd a keletkező port.
A központ területére jelenleg érvényben van egy rendezési terv, ebbe pedig bele van foglalva egy modern kultúrközpont felépítése.
Sepsiszentgyörgy Önkormányzata, Kovászna Megye Tanácsa és a Sapientia Alapítvány képviselői 2020 februárjában jelentették be, hogy közös összefogással felépítik Románia legmodernebb kulturális és ifjúsági központját a volt Bodok szálló helyére.
Az eredeti elképzelés szerint az épületben Sepsiszentgyörgy Önkormányzata és Kovászna Megye Tanácsa fenntartásában lévő intézmények (Tamási Áron Színház, M Studio, Cimborák Bábszínház, Erdélyi Művészeti Központ, Bod Péter Megyei Könyvtár) kapnának helyet, valamint egy hangversenyterem. Elkészült egy tanulmány is, amely arra tesz javaslatot, hogy milyen épület lenne ideális, hogy kiszolgálja a kulturális intézmények felmért igényeit.
Fotó: Pinti Attila
Dehogynem ezek csak ahhoz értenek.
Meglehet próbálni!Szabad a pálya!Bankba menni, hitelt felvenni,a családi vagyont jelzálog alá tenni, és neki fogni építkezni !
Már miért nem várták meg,hogy dőljön össze magától?
Előbb megvettèk jò dràgàn hogy most lerombòljàk mèg dràgàbban vagy szèlnek eresztik a sok ezer euròt a Bodok hotel rombolàsàra,ez valami abberàlt elme szűlte ötlet,kidobott,kilopott pènz a zsebűnkből!Szègyen a vezetőinknek!ÈRDEMES RÀTOK MÈG SZAVAZNI?NEM!!!
Meg jo hogy van amibol finanszirozni egy ekkora baromsagot, a befuto cegnek jol megtelik a kontoja, csak kerdem en miert kell lebontani egy jo epuletet , miert nem lehet felujittani ugyanabbol a penzbol es pl eladni lakaskent !!
Még rombolni sem tudnak ezek a demo- micsodák.