Keddtől próbavizsgáznak a nyolcadikosok
Kedden kezdődött, és csütörtökig tart a nyolcadik osztályos diákok képességfelmérő p...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A fiatal sepsiszentgyörgyi tanácsos azt mondja: kezdeményezni fogja, hogy a megyeszékhely csatlakozzon a hálózathoz. Meglátása szerint Európa-szerte egy „szemléletváltásra került sor”, amely szerint a nagycsaládosokkal való foglalkozás nem, vagy nem csak szociális probléma, hanem sokkal inkább egy gazdasági kérdés.
– Ha egy önkormányzat törődik a nagycsaládosokkal, ha azok jól érzik magukat, akkor nemcsak a demográfiai helyzet javul, nemcsak jobb lesz az életminőségük, hanem közép- és hosszú távon lesz helyi vállalkozó és lesz munkaerő a városban. Ha csatlakoznánk a hálózathoz, annak az lenne az előnye, hogy nem kellene mi mindent kitaláljunk, hanem szervezett formában átvehetnénk jó gyakorlatokat azoktól, akik nem ma kezdtek ezzel foglalkozni – mondta el megkeresésünkre Zsigmond József.
A tanácsos szerint „nem kellene a sor végére állnunk”, mert számos kezdeményezés máris működik, nagycsaládos kártya, önkormányzati bölcsőde, önkormányzati idősotthon (a nagycsaládhoz nem csak a gyerekek, hanem az idősek is hozzátartoznak) stb.
Ugyanakkor lenne, amit tanulni, hisz számos helyen jobb a kommunikáció (milyen jogaid vannak, ha egy gyermeked van, milyen, ha három), időseknek kiépített mozgásparkok vannak, iskolás gyerekeket „begyűjtő” buszok működnek. A hálózathoz való csatlakozásról a helyi tanács dönthet.