Egy hónap körülire csökkent a várakozási idő az elméleti és gyakorlati sofőrvizsga között
Egy évtized óta nem látott módon, egy hónap körülire csökkent a várakozási idő a gép...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Mi a teendő ilyenkor, hová dobjuk ezeket a kütyüket? Erről kérdeztük Máthé Lászlót, a Tega Rt. köztisztasági vállalat vezetőjét.
– Szerintem, erre országos szinten sehol sincs hatékony megoldás. Az egyszer használatos egészségügyi maszk, vagy a lejárt gyógyszerek és sorolhatnám, akárcsak jelen esetben a nyálteszt kellékei, veszélyes hulladéknak minősülnek. A gyártó köteles ráírni a csomagolásra, hogy ez veszélyes hulladék. Ezeket viszont, jobb híján a vegyes hulladékba kell dobni, miután egy kis zacskóba belecsomagoltuk, hiszen ezek még nem okoznak olyan nagy gondot, ha bekerülnek a vegyes hulladékba. Az egyszerű polgár nincs máshová, ahová elvigye, eldobja ezeket a tárgyakat. Jelenleg nincs más megoldás – magyarázta Máthé László.
A szakember rámutatott, a vegyes hulladékot a lerakóba szállítják, ahol földdel takarják be, a lezárt lerakóból pedig nincs, ahogy kikerüljön ez a fajta hulladék, így nem jelent további veszélyt. <<
Sok sebből vérzik ez a történet. Először is ki dobott pénz, mert úgy lett elindítva, hogy nem kötelező. Ezt, az amúgy is elutasító szülő-diák-iskolai személyzet, akkor úgy így kezeli. Azok a kevesek, akik fontosnak tartották volna, 1-2 tesztelés után ők is abbahagyják, az én se vagyok hülye alapon. A tesztek alkatrészeit ki tudja hányan megtapogatták, hisz ömlesztve érkeztek. Sok sok embernek kellett és kell még ezzel dolgoznia, hogy kis csomagokba összerakják, a kisegítő személyzet vagy akár a pedagógusok. Az oktató leírás, videóhoz képest hiányzik egy alkatrész a szentgyörgyi iskoláknak kiosztott készletből, az a kémcső, amibe keverni kellene a vegyszert és a nyálcseppeket. Hova tenni a szemetet. Jól volt elvégezte a teszt? El volt végezve egyáltalán? Az eredeti elképzelés szerint, nagy létszámú osztályoknál, az első órán, heti 2x, ezt lehetett volna végezni? A tanár rázogatja 30 gyerek nyálát?? Szóval ennyi hibafaktor mellett is el indítani ezt az akciót csak felelőtlen, meggondolatlan és főleg hozzanemértő vezetők műve.