Igen félve,mert úgy megvagyunk ijeszgetve,azt sem tudjuk m tévok legyünk.
Mik a jelek ,ha ne adj Isten virusodok vagyunk.
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
András-Nagy Róbert igazgató elmondta, újabb nehéz időszak jöhet, annak ellenére, hogy a jelenlegi koronavírus-járvány adatok jók. Szeptember elsején három pozitív Covid-beteg volt kórházban, ebből ketten az intenzív osztályon. Jelenleg nincs gyanús eset vagy gyerek a kórházban, utóbbi hosszú ideje nem is volt.
Roșu Mátyás orvosigazgató a betegek állapotáról elmondta: a fertőzőn egy 80 éves beteget ápolnak Covid-tüdőgyulladással, antibiotikumot és más kezelést is kap, a betegsége közepes súlyosságú. Az intenzív osztályon két férfi fekszik, egy 57 és egy 80 éves, mindketten súlyos állapotban vannak, a fiatalabb súlyosabb, mert szívbetegséggel küzd, illetve neurológiai tünetek következtében leesett a nátriumszintje, így kiegészítő kezelést is kap. Az elmúlt héten egy beteg ment haza, akit koronavírussal kezeltek, ő 14 napot töltött a fertőzőosztályon.
András-Nagy Róbert a kórház átszervezéséről elmondta, az a céljuk, hogy megtartsák azokat a szervezési formákat, amelyeket az elmúlt három hónapban alkalmaztak. A Covid-tevékenység jelenleg minimálisra csökkent az intézményben, de fenntartják az elkülönítőket, amelyekre eddig szükség volt, és szükség lehet még. A tesztelésre nagy hangsúlyt fektetnek, és a betegek ellátásával, elkülönítésével szeretnék a kórházon belüli fertőzéseket elkerülni. Ha a járványszámok emelkednek a megyében, vagy a sürgősségre több gyanús vagy pozitív beteg érkezik, akkor visszarendezkedési intézkedéseket kell hozzanak – hangsúlyozta. Erről már folynak belső egyeztetések, de ezt az időt szeretnék kitolni minél távolabbra.
Éppen ezért a kórház vezetői felhívást intéznek a lakossághoz: az elővigyázatossági szabályok betartásával az esetszámokat kordában lehet tartani, ami pozitív hatással lesz a kórház tevékenységére is. Az oltások felvétele és az átoltottsági arány nagyon fontos szerepet játszik a következő hullám lefolyásában, annál is inkább, hogy a statisztikák szerint a következő időszakban a gyermekbetegek ellátására kell nagyobb hangsúlyt fektetni. A megyei kórházban működik gyerek fertőzőosztály, így felkészültek arra, ha esetleg szükség lesz az elkülönítésre. A beteg gyerekekkel a szülők is bent lehetnek a kórházban, viszont 3 éves kor után fizetni kell a szülőnek az ellátásért. Ugyanakkor az intenzív osztályon természetesen nem lehetnek jelen a szülők.
Az igazgató arra kéri a lakosságot, hogy amennyiben tünetet érzékelnek magukon, keressék fel a családorvost, menjenek be a sürgősségire és ne halogassák az orvosok felkeresését, se a Covid-betegek, sem más betegséggel küzdők.
Jelen pillanatban 270 beutalt van a megyei kórházban, így meghaladták a járvány alatt megszokott esetszámot – 200 körüli volt –, de sajnos továbbra is azt tapasztalják, hogy a páciensek félve mennek a járóbeteg-rendelőbe, sokszor későn, utolsó pillanatban jelentkeznek.
Igen félve,mert úgy megvagyunk ijeszgetve,azt sem tudjuk m tévok legyünk.
Mik a jelek ,ha ne adj Isten virusodok vagyunk.
Nyugi, lesz.