Egy hónap körülire csökkent a várakozási idő az elméleti és gyakorlati sofőrvizsga között
Egy évtized óta nem látott módon, egy hónap körülire csökkent a várakozási idő a gép...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A beszélgetés során dr. Gergely Orsolya szociológus, egyetemi oktató és Ájgel Ágnes, az RMDSZ Háromszéki Nőszervezetének elnöke vázolta fel, hogy miként működik a gyakorlatban a női kvóta székelyföldi alkalmazása. A Benkő Erika, a Mikó Imre Jogvédelmi Szolgálat vezetője és dr. Kondor Ágota egyetemi tanár által vezetett online műhely a nők közéleti szerepvállalására, az RMDSZ Nőszervezete által elfogadott és promovált kvóta eredményeire kívánta felhívni a figyelmet. Nőnek való vidék? – tették fel a kérdést.
A főként a társadalmi nemi szerepeket, egyenlő(tlen)ségeket kutató Gergely Orsolya konkrét példákkal világított rá a kvóta világszintű alkalmazására. Romániával ellentétében például Finnországban, Dániában vagy Svédországban már évtizedekkel ezelőtt elkezdődött a nemek közötti szerepek kiegyenlítése, és mára természetesként kezeli azt az ottani társadalom. „Székelyföld tradicionális elveken alapuló társadalom, de nem kell félni a változástól. A kvóta lényege csupán, hogy egyenlítse a nagy különbözőségeket az élet bármely területén, a politikától az orvostudományig.
A nők új színt visznek a közéletbe, a közösségekbe. Fontosak a példaképek, a jó minták, szükség van az inspiráló nőkre, akik sok munkával és szakértelemmel megalapozva mutatnak példát. A hétköznapi történetek nagy erővel bírnak” – magyarázta. Fontosnak tartja, hogy a karrier ne legyen szitokszó, és ne legyen kettős mérce, hiszen a közösségeket csak szakmájukat szerető nők és férfiak vihetik előre.
(A háromszéki nőszervezet sajtóirodája)