A képzett pedagógus ebben tudna segíteni. Amiből ma sajnos kevés van.
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Az elmúlt időszakban komolyan az ügy mellé állt Benedek-Huszár János, Barót polgármestere is, aki például a Gaál Mózes-iskola nyolcadikosainak múlt héten lezajlott évzáró ünnepségén is hangoztatta a diákoknak, hogy amennyiben tehetik, maradjanak helyben, tanuljanak tovább a helyi líceumban, amely, mint arról már beszámoltunk, jelentős infrastrukturális fejlesztések előtt áll.
A polgármester több alkalommal elmondta, felújítják az iskola régi épületét, de ez korántsem minden: készül az új iskolaépület, melyet teljesen berendezve kell átadnia a kivitelezőnek; elméletileg a 2022-es tanév kezdetéig ennek meg kellene történnie. Továbbá befejezik azt a félkész épületet is, mely iskolaműhelyként szolgálja majd a tanulókat, ugyanakkor az iskola sportpályájának felújítása is küszöbön.
„Ezek az infrastrukturális fejlesztések valószínűleg hatottak szülőkre-diákokra” – véleményezte érdeklődésünkre Derzsi-Ráduly Kázmér, a baróti líceum igazgatója is, bár, mint mondta, annak, hogy a diákok egyik vagy másik líceumot választják, meglehetősen széles a háttere. A végső döntés függ majd az abszolváló vizsgák eredményeitől, de az is nyomhat a latban, hogy idén például általában máshol is kevesebb hely van kilencedik osztályokba, mint tavaly.
A baróti líceum társadalomtudományok szakon 26 hellyel, matek-infó és természettudományok szakon 13-13 hellyel várja a diákokat, a szaklíceumi képzésre környezetvédelmi technikus szakon 24, szakiskolai képzésre négy különböző szakon összesen 96 hely van fenntartva.
Baló Ervin, a nagybaconi általános iskola igazgatója azt mondja, a végzős nyolcadikosok körében idén nagyobb az érdeklődés a baróti líceum iránt, elvétve akad diák, aki más líceumot választ, de csak azért, mert a kívánt szakot nem találja meg Baróton. Ilyen például az erdészeti szak vagy a tanítóképző.
Tókos Jenő, a bardoci iskola igazgatója is úgy vélekedett, hogy határozottan nőtt idén az érdeklődés a Baróti Szabó Dávid Líceum iránt, a nyolcadik osztályt végzettek legalább 70%-a ide készül, ami az elmúlt évekhez képest jelentős ugrást jelent.
A képzett pedagógus ebben tudna segíteni. Amiből ma sajnos kevés van.
Eddig sem hiányzott, csak voltak harsonák, akik azt nyugtázták, hogy mást nem választhattak. Erősen sokaknak elég volt. Szégyen, az egyebet hirdetőknek.
Egy jó, hozzaerto pedagógussal ez nem történhetn e meg, de ez ma ritka.
Az órákat meg kell tartani. Emberi és intellektuális példával kell előállni.
Múlt heti sztori: nyolcadikos osztályfőnök hazugsággal elkéri a kollégája óráját, és nem megtartja azt, hanem hazacsapja a gyermekeket. Mit tanított ő ezzel a diákjainak? Na mit? Erkölcsi bukta.
Az 5-8 osztályosokat is tessék visszatartani. A nagyképű városiak, nem tudnak leereszkedni a szerény falusiakhoz. A Nyilas Misik legtöbbje sérül lelkileg.