A helyi rendőrök is fellépnek a korrupció terjedése ellen
A sepsiszentgyörgyi helyi rendőrök a Korrupcióellenes Igazgatóság felkérésére csatla...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Gázáremelésről szólnak a híradók – eddig sem volt olcsó a fűtés, semmilyen formájában –, ezt pedig feltételezhetően a kritikusan alulfizetett háromszéki lakosság megsínyli. Mégis, miért állt le a tömbházak szigetelésének folyamata Szentgyörgyön? – érdeklődtünk az illetékeseknél.
Mivel a szigetelési programok menedzsere az önkormányzat volt, Tóth-Birtan Csaba alpolgármestert faggattuk.
– Míg régebben kormányprogram által finanszírozták ezeket a munkálatokat, most a Regionális Operatív Programon keresztül, uniós finanszírozással zajlanak, ám feltételrendszerük, dokumentációjuk elkészítése olyan bonyolult, hogy azt – magam is több lakóbizottsági gyűlésen tapasztaltam – végig sem hallgatják a lakók. Egy energetikai audit alapján kell elkészíteni a tervet, bonyodalmakat okoz, ha az 15 centiméteres szigetelést ír elő, emiatt pedig sokszor le kell dobni a magánkezdeményezésből, szigetszerűen felrakott 5-10 centis polisztirént, mert az előírástól nem lehet eltérni – magyarázta Tóth Birtan.
Ráadásul a törvény előírja, hogy egy tömbházat egy egységként kell kezelni, ha lépcsőházanként más-más lakóbizottság van, akkor szövetkezniük kell e célra, de ez is nehezen kivitelezhető. De még egy lépcsőházas tömbházban sem sikerült egységesen fellépni a szigetelésért, nem elég a lakók kétharmadának az akarata, mert a többiektől később csak perrel – vagy sehogy – nem lehet visszakapni a rájuk eső költségeket.
2013 óta tehát nem volt szigetelési akció a városban, annak ellenére, hogy több lakótársulás is érdeklődött a feltételek iránt. Mivel a régebbi szigetelések kedvezményezettjei között még most is vannak adósok, az önkormányzat által megelőlegezett összegekkel tartozók, a polgármesteri hivatal szigorított a feltételeken, előre kellene fizetni a lakóknak az önrészt, ami most 25%-a költségeknek (korábban 15% volt). Viszont ha a családban az egy főre jutó jövedelem nem éri el az országos átlagot (nettó 2731 lejt), az önkormányzattól támogatást lehet kérni e célra, a lakókra kötelező költségek alsó határa a rájuk eső összeg 3,5%-a.
2016-ban a hivatal valamelyest enyhített a feltételeken, hogy beindítsa az igénylési folyamatot. Először csak a megvalósíthatósági tanulmány elkészítéséhez kérték a 300 lejt családonként, azért, hogy ne történjen meg, hogy megrendelik a tanulmányt, amelyből látható, mennyi a munkálat értéke, de a költségekkel maradnak, amennyiben a lakótársulás lemond a szigetelésről. – Így sem akadt azonban érdeklődő – zárta mondandóját az alpolgármester. <<