Tamás Sándor: Rajtunk, magyarokon múlik, hogy a nacionalista Tîrnoveanu mandátumhoz jut-e Háromszéken (X)
Elkezdődött a 2024-es szuperválasztási év második félidője. Háromszék felkészült jel...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Katonai tiszteletadással és ünnepélyes zászlófelvonással kezdődött csütörtök délután az ünnepség a Nyergestetőn, ahol házigazdaként Szántó László, Csíkkozmás polgármestere köszöntötte az egybegyűlteket. „Miként gondolkodunk ma a mindennapok harcai során, megtorpanunk, ha nem egyéni érdekeinket, hanem közösségünk érdekeit kell előtérbe helyeznünk? Ha igen, nézzünk vissza a múltba, a 170 éve itt történtekre, ma is aktuális: együtt, összefogva tudunk előre haladni a megmaradásunk érdekében” – hangsúlyozta köszöntőjében az elöljáró.
Tuzson őrnagy leszármazottja, dr. Tuzson Bence közszolgálatért felelős államtitkár a közös történelem, a magyar nyelv és a közös kultúra hármasának összetartó erejét taglalta, hangsúlyozva a történelmi emlékezés és az emlékhelyek szerepét. „A magyar kormány elkötelezett abban, hogy a magyar emlékhelyeket megmenti, megőrzi, megerősíti és felújítja, így ezt az emlékhelyet is meg fogjuk őrizni, és a közeljövőben fel fogjuk újítani” – jelentette be az államtitkár. Beszédében kiemelte, „történjen bármi is, mi, magyarok képesek vagyunk és képesek leszünk megmaradni és megerősödve fennmaradni”.
Tamás Sándor, Kovászna Megye Tanácsának elnöke beszédében emlékeztetett, a szabadságharc székelyföldi hősei tudták, hogy minden, amiért érdemes élni, a családjuk, az otthonuk, a szülőföld veszélybe került. „Amint tudjuk, a haza iránti hűség az életüket ugyan nem védte meg, de az életük értelmét és célját megadta. Akkori áldozatuk a mi életünknek is értelmet adott. Ha saját lábunkra állunk, akkor képesek leszünk olyan Székelyföldet építeni, ahová néhány év múlva visszajönnek a ma idegenföldön szerencsét próbáló fiataljaink is. Mi nem azt üzenjük nekik, hogy el kell innen menni, hanem azt, hogy haza lehet ide jönni. (…) Ha csak feleannyi hitünk lesz, mint amennyi ezeknek a hősöknek volt, még ezeket a hegyeket is meg tudjuk mozgatni” – nyomatékosított a tanácselnök.
Tamás József, a gyulafehérvári egyházmegye segédpüspöke imájában szent helynek nevezte a Nyergestetőt, amely összegyűjtötte a jelenlevőket, mint fogalmazott, ez a megemlékezés nem pusztán felelevenítése a 170 évvel ezelőtti hősök tetteinek, hiszen „minden ilyen tett csak akkor hiteles, ha üzenetével azonosulni tudunk, azt magunkévá tudjuk tenni”.
A megemlékezésen közreműködött a Gál Sándor Hagyományőrző Huszáregyesület, a Székely Virtus Hagyományőrző Egyesület, a Szilaj Hagyományőrző Egyesület, a Kézdiszéki Huszár Hagyományőrző Egyesület, a 47-es Zalai Honvéd Hagyományőrző Egyesület, a Bojzás és a Derű néptánccsoport és a Tuzson János Fúvószenekar.
(Kovászna Megye Tanácsának sajtóirodája)