Tamás Sándor: Rajtunk, magyarokon múlik, hogy a nacionalista Tîrnoveanu mandátumhoz jut-e Háromszéken (X)
Elkezdődött a 2024-es szuperválasztási év második félidője. Háromszék felkészült jel...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Első lépésként a tevékenységbe bevonandó iskolások felkészítésének fognak neki, közben pedig több partnerszervezet, illetve segítőkész magánszemély csatlakozik a programhoz: az önkormányzat és a Balassi Intézet mellett a TEGA, a Kónya Ádám Művelődési Ház, tanárok, művészek és szakemberek.
A Tulit Éva által kigondolt és a HKA által felkarolt terv nélkülözhetetlen „kellékei” a lelkes pedagógusok, osztályfőnökök, akik – maguk is környezetvédők, természetbarátok lévén – fontosnak tartják, hogy a gyerekek részt vegyenek a szakmai felkészítőn, és az azt követő ültetésen is. A felkészítők a moziban zajlanak majd, december 20-ig összesen 11 alkalommal, péntekenként 11–12 óra között egy témába vágó animációs filmet nézhetnek meg a gyermekek, és a szakemberektől az erdőtelepítés, -ültetés mikéntjéről is hallhatnak. Közülük fognak ugyanis majd kikerülni azok, akik abban a kiváltságban részesülnek, hogy elültethetik a facsemetéket, és nevük bekerül a projektnek mementót állító emlékmű időkapszuláiba. A pénteki alkalmakra várják az osztályok bejelentkezését (egyszerre hármat tudnak fogadni), de az első két időpont (e héten és a következőn) már foglalt, a továbbiakra viszont még lehet iratkozni Lázár-Prezsmer Endrénél (tel.: 0742.769.628).
Az oktatással párhuzamosan folyik majd az akció kivitelezéséhez szükséges pénzösszeg előteremtése. Egy csemete ára 13 lej, a kinézett egyhektáros területre, amely a városvégi kőbánya közelségében, a Sugásfürdő felé vezető út mellett van, ötezret kellene kiültetni. A város területén az ügyet felpártoló emberek a Bertis, Kandi, Bem-Balogh üzletekben, a Pálma autóalkatrész-boltban, a Gutenberg Könyvesboltban, a Mikó cukrászdában adakozhatnak. Már befutott az első nagy összegű támogatás is, egy anyuka 1000 lejt adott át Bereczki Kingának, első körben 6000 lejt kellene összegyűjteni.
Bár az ültetéshez az 5–8.-osokat várják elsősorban, az akcióhoz elemisták is csatlakozhatnak, az övék lenne majd az ültetvény gondozásának feladata, a még kisebbeké pedig „nevetésükkel a helyszínre csalogatni a tündéreket s a manókat”, szóval ez egy össznépi megmozdulás, melyben a következő generáció alkotó-cselekvő ereje kibontakozhat, vonhatjuk le a következtetést.
A művészek szintén támogatásukról tesznek tanúságot: november 20-án 19 órától a zabolai kastélyban Tulit Éva megzenésített Radnóti-verseket ad elő Szilágy Zsolt Herbert zongorakíséretével, a befolyó összeget szintén e célra szánva. Ezt az előadást a későbbiekben a környék több kastélyában is előadják majd, legközelebb Sepsiszentgyörgyön, advent idején, de még keresik a megfelelő helyszínt hozzá.
Péter Alpár természetművésznek és szobrásznak köszönhetően megmutathatjuk olvasóinknak az általa tervezett, az 56-os emlékparkban helyet kapó emlékmű látványtervét is. A nap sugarai, amelyek úgy szaporodnak, ahogy évente egyre többen és többen ültetnek fát, zárják majd magukba az ültetők névsorát. Nyolc éven keresztül egy-egy elem kerül fel az oszlopokra, így rajzolódik ki végül a Napkapu.