Esetleg neked sem artana egy „szuri”….
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A menhelyen a helyzet évek óta változatlan: hiába bővítettek, az utcára kerülő kutyák száma nem apad. Máthé László, a működtető TEGA Rt. igazgatója szerint mindenképp elkerülnék azt a kényszerhelyzetet, amikor kutyákat kell elaltatniuk, ezért fogtak össze az AMY Gazdátlan Ebek Egyesületével.
Szeretnének lehetőséget biztosítani arra, hogy az emberek megbarátkozhassanak a menhelyes kutyákkal: a nyílt nap nem csupán örökbefogadási akciót jelent, hanem egyben alkalmat biztosít arra, hogy olyan emberek játszhassanak, sétálhassanak a kutyákkal, akik még nem döntöttek az örökbefogadás mellett, vagy nincs lehetőségük kutyát tartani, de kedvelik azokat.
„Az sem megoldás, hogy hagyjuk a kutyákat falkába verődve a városban bóklászni, ami különösen a szaporodási időszakban jellemző, hiszen egy-egy szuka mellé több kan is odaszegődik. Ezek egy része kóbor állat, de sokszor fordul elő, hogy gazdás kutya csatlakozik hozzájuk. Nekünk az is feladatunk, hogy befogjuk a kóborló kutyákat, hiszen sokan félnek tőlük. A megelőzés lenne az egyik legfontosabb dolog, ennek érdekében szoktunk ingyenes ivartalanítást is biztosítani, azonban az a benyomásunk, hogy akik nem vigyáznak arra, hogy a kutyájuk ne kóboroljon el, nem is hozzák be ivartalanítani” – összegezett az igazgató.
Január elejétől összesen 23 kutyát fogadtak örökbe – a menhelyen azonban még most is több kutya van a kelleténél. A hét elején 157 eb várt örökbefogadásra, ez 12-vel több, mint a menhely 145 férőhelyes kapacitása.
Fotó: TEGA Rt.
Esetleg neked sem artana egy „szuri”….
Jobb volna ha neked adnanak egy szurit, es a hozzad hasonloknak . De ne felj mert meg megerheted ezt is. Davoszban kovacsoljak mar a sorsotokat, es akik nem tartoznak az altaluk kivalasztottak koze, azok hamarosan megkapjak a szurijukat ! Egyesek kozulunk, emberek kozul meg is erdemlik. Nem szegyelled magad ! Minden elolenynek ugyanugy kedves az elete mint neked a sajatod ! Jobb volna ha te is segitenel azzal, hogy egy ilyen szerencsetlen kutyat orokbefogadnal !
Pedig a kutyamento is a szurit es az ivartalanitast hirdeti mindenhol. Ha meghagynanak minden kiscicat es kutyust akkor mindent elozonlenenek. Ahogy az egerek es a patkanyok is nem hiaba aruljak a ragcsaloirtot nekik. En felelossegteljes vagyok es azt mondom hogy blokba nem tartok kutyat se macskat mert egesz nap bezarva kinzas lenne nekik. Ahogyan gyereket se szulok amig nem talalok olyan ferfit aki kepes a csaladot eltartani. Jellemzoen az olyanok kotekednek akik kobor allatot nem visznek haza csak masnak tanacsoljak es nem vesznek meg egy marek tapot sem a kivert kutyusoknak.
Hihetetlen hogy ebbe is a politikat viszed bele a kobor kutyakrol. Pedig neked lenne a legnagyobb szukseged hogy orokbefogadj egy kutyust hogy lefoglald vele magadat es ne itt pezderkedjel. 🤪
Akkor a kutyusokat nem itt a gep elott kell megvedeni hanem cselekedettel a valo eletben. Mert szoval ok se laknak jol. Te hany ebet vittel mar hazulra? Egyet sem? Nem lep meg
A kutyák hazavitele csak időszakos megoldás. Az otthon tartott kutyák és macskák sterilizálása oldja csak meg a problémát.
Sajnálom öket de neked kell igazat adnom! A kisiskolásokat kell megtanitani hogy felnött korukra belássák a kutyák számának csökkentését.
tudnák az emberek hasznosabbá tenni az olyan kutyusokat akik senkinek sem kellenek. tudományos célokra a társadalmi jólétet egy nemes célért lehetne kamatoztatni. azt se felejtsük el, hogy ma nem lenne szervátültetés ha korábban nem gyakoroltak volna rajtuk. számos tudományos cikk jelent meg, hogy az ebeken csak fej vagy fej és elsőláb átültetést végeztek sikeresen vagy kevésbé sikeresen. megannyi házikedvencet lehetne megmenteni mondjuk, mint emberek közé nem engedhető agresszív vérszomjas kutyákat szűk ketrecekben évtizeden túl is etetni és orvosi ellátást nyújtani nekik.
mond csak akkor te húst sem eszel? vagy a boltok polcain terem meg minden? annak az állatnak nem volt kedves az élete? vagy nem akarsz tudomást venni azokról és elfolytod a lelkiismeretedet?
Maganak tetszene ha mondjuk reggel a melohoz vezeto uton a kutyak megtamadnak es a korhazhoz kellene az utja veget erjen? Esetleg egy kisiskolasokat marcangolna szet a kornyeket rettegesben tarto koborkutya horda? Vinne a kajat akkor biztosan hogy lekenyerezze oket minden nap. De addig magatol se kapnak egy szelet romlott parizert sem ugye eltalaltam.
Sajnos ezek a kutyak mind serultek , nehezen iranyithatok az elozo helyzetuk veget .Sok turelem , gondoskodasra van szukseguk, mar amelyiket meg lehet szeliditeni , atvaltoztatni . Volt olyan is , hogy aki orokbe vette , gondozta egy bizonyos ideig es azutan megharapta a kutya , ezeket mar nem veszik vissza a menhelyre , mert olyan szerzodest iratnak ala , hogyha egyszer hozzad kerul akkor te koteles vagy felelni erte !!!
Te mindent kicsi betuvel kezdo, ki volt a tanitonenid?
Szenvedtetik oket eveken keresztul osszezsufizva egy szuk ketrecben. Hat elet az ilyen nekik? Jobb lenne ha a doktorbacsi adna nekik egy szurit es helyettuk ovodasoknak es kisiskolasoknak adnanak meleg ebedet az adofizetok penzebol.