Tamás Sándor: Rajtunk, magyarokon múlik, hogy a nacionalista Tîrnoveanu mandátumhoz jut-e Háromszéken (X)
Elkezdődött a 2024-es szuperválasztási év második félidője. Háromszék felkészült jel...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A leglátványosabb árkorrekció a vastermékek esetében figyelhető meg. Korábban a vas ára átlagosan 4 lej/kg volt, az orosz–ukrán katonai konfliktus kitörését követően 8 lejre emelkedett, majd az elmúlt hónapokban visszatért a tavalyi szintre, azaz 3,6–4 lej körüli értékre. A szakemberek szerint erre több magyarázat is létezik.
Boér Lehel, a Depo barkácsáruház ügyvezetője valószínűnek tartja, hogy a háború okozta szervezetlenség, spekuláció után a nagy importőrök – hiszen a romániai építkezéseken használt vasanyag szinte teljes mértékben behozatalból származik – stabilizálták az árakat. Ugyanakkor meglátása szerint az árcsökkenéshez nagymértékben hozzájárult az is, hogy stabil az ellátás, nem alakult ki termékhiány a piacon.
Érdeklődésünkre több olyan terméket is említett, melyek ára a vasbeton árához hasonlóan az utóbbi hónapokban csökkenő tendenciát mutat. Ezek közül kiemeljük az építőiparban széles körben használt OSB-lapokat. Ez iránt a termék iránt Nyugat-Európában csökkent a kereslet, így a gyártók nálunk is olcsóbban kínálják, ára a tavalyi szintre esett vissza. További jó hírnek számít, hogy a falazóanyagok és cserepek hiánya megszűnni látszik.
Arra a kérdésre, hogy mi várható az elkövetkezőkben, annyit mondott, az energiaárak instabilitása kiszámíthatatlan politikákra ösztönzi a gyártókat. „Egy biztos: ha tovább nőnek az energiaárak, akkor az előállítók is kénytelenek lesznek emelni az árakon” – fogalmazott.
Fotó: bekasepker.hu
Talán a kínai építőipar „gyengülése” is közrejátszott, a sok kész lakatlan város.