akkor te azoknak a taborat erosited, akik szerint a fold lapos. gratula a tudatlansagodert. latom, hogy a 2 neuron sejtbol egyik fogyatekos es a masik hianyzik 😀
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Arra hívták fel szerkesztőségünk figyelmét, hogy egyre több kisméretű ölyvet látni az országutakon, ezek környékén: lapunk a jelenség magyarázatára volt kíváncsi.
Kelemen László, a sepsiszentgyörgyi Rara Avis Madártani Egyesület elnöke kérdéseinkre elmondta, hogy közel 12 éve már észleltek furcsa, a madarak viselkedésében beálló változásokat. Akkor is beszámoltak erről, még lapunk hasábjain is boncolgatták a témát, a globális felmelegedéssel is párhuzamot vontak, ám több kritika érte őket ezért.
– Nem csupán lokálisan, de globálisan is változott a madárvilág viselkedése (több fajnál is). Nem volt lehetőségünk a témában komoly tanulmányt végezni, de figyelemmel kísértük a madártani egyesületek kutatómunkáit. Tíz év távlatában már elmondható, hogy viselkedési változások jöttek létre, a globális felmelegedés pedig egy reális dolog: például a gólyák esetében az utóbbi 10 évben észrevehető mifelénk, hogy nyáron csapatokba verődnek, kóborolnak, hasonló viselkedési mintát követnek, mint Afrikában: nem állnak párba, csapatosan keresik a táplálékot, egy-egy fán éjszakáznak (erre vidékünkön is többször rákérdeztek az emberek, hogy mivel magyarázható). A varjak túlszaporodása is komoly, aktuális gond a háromszéki településeken, de országos, illetve Európa szinten is – magyarázta.
Az ölyvek esetében a mezőgazdasági területek növelésekor kivágott fák, de az út menti „tisztogatások” is magyarázatot adhatnak – fogalmazott a szakember, ezúton is rámutatva a T-fák szükségére.
– A madarak vadásznak, és táplálék is akadna, de az autók által elütött állatok könnyebb eledelt jelentenek: ezért is jönnek ki általában családostól az út szélére. Az egerészölyvek, illetve – a kisebb példányok – vörös vércsék nálunk a gyakrabban észleltek – összegezett Kelemen. <<
akkor te azoknak a taborat erosited, akik szerint a fold lapos. gratula a tudatlansagodert. latom, hogy a 2 neuron sejtbol egyik fogyatekos es a masik hianyzik 😀
Nincs semmifele globalis felmelegedes Ez egy nagy hazugsag volt obamaek terjesztettek vagyis fake news es nincs kedvem tobbet errol irni , de mindenki utannanezhet vagy olvashat akinek van meg ket neuron sejt az agyaban ,akinek nincs annak meg folosleges idopocsekolas errol ertekezni.