Korszerű húsipari csomagolócsarnokot avattak Kilyénben
Korszerű gyárépülettel és újabb lendülettel vág neki az idei évnek a Dio Panprod Kft...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Legutóbbi sajtótájékoztatóján Ördög Lajos, a Kovászna megyei munkafelügyelőség vezetője elmondta, országos premierként vizsgáltak ki egy halálos – napszámossal történt – munkabalesetet, ennek kapcsán javasoltak módosításokat, illetve egy új, az önkéntesek helyzetét tisztázó törvénymódosításról is beszámolt.
Ördög rámutatott, a napszámosokkal kapcsolatos munkabaleseteket tavalytól a munkafelügyelőségek vizsgálják, idén pedig egy olyan tragédiát tártak fel Háromszéken (napszámossal történt halálos baleset), amilyet eddig az országban még nem vizsgált egyetlen munkafelügyelőség sem. Az említett tragédia a Torja környéki erdőben következett be, ahol a fakitermelésben munkálkodó napszámos az alkalmazását követő napon hunyt el, miután rázuhant egy fa – részletezte a főfelügyelő. A kivizsgálás során az eljárási módszertanban hiányosságokat fedeztek fel a háromszéki szakemberek, ezért módosítási javaslatot nyújtottak be, ezeket a módosításokat pedig el is fogadták, beépítették a módszertanba.
Kiderült az is, hogy ugyancsak hiányosságok tapasztalhatók az önkéntesekre vonatkozó, érvényben lévő törvénykezésben is, éppen ezért jelenleg olyan törvénymódosítás van benyújtva a parlamentbe, amely orvosolná, tisztázná a „ködös részleteket”.
– A jelenlegi törvénykezés annyit mond ki, hogy az önkéntesekre is vonatkozik a 319-es munkavédelmi törvény, de nem taglalja, hogy ez konkrétan mit jelent, hogy például jogosulnak-e az önkéntesek rokkantsági nyugdíjra egy-egy munkafelügyelőségi kivizsgálás után. Ezeket a vetületeket, részleteket fontos pontosítani – magyarázta Ördög, elárulva, hogy a hatáskörük szélesítésével egyértelműen több munkájuk lesz majd a felügyelőknek.