Egy hónap körülire csökkent a várakozási idő az elméleti és gyakorlati sofőrvizsga között
Egy évtized óta nem látott módon, egy hónap körülire csökkent a várakozási idő a gép...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Azt írják: „Hangsúlyozzuk, hogy a környezetvédelemben óriási felelősség hárul a környezetőrségre, ez az intézmény a közszféra leggyengébben fizetett ágazata. Annak dacára, hogy a környezetőrségre hárul az a felelősség, hogy folyamatosan fellépjen a légszennyezés, víz, a talaj és altalaj szennyezése ellen, a veszélyes hulladékok, vegyi anyagok törvénytelen importja ellen, továbbá a zajártalmakkal, a kellemetlen szagok terjesztésével szemben, és azokkal szemben, akik tönkreteszik az erdőket, a természet élővilágát, a védett övezeteket stb.
Megengedhetetlen, hogy 2021-ben vannak olyan környezetvédelmi felügyelők, akik havi bére csak 2660 lej, ami mélyen az országos átlagbér alatti. Olyan helyzetben, amikor Romániának a környezetre és közegészségre veszélyes fenyegetettségekkel kell szembesülnie, a Környezetőrségre a legfontosabb szerep hárul a környezettel, természettel szembeni kihágások, szabálysértések, bűncselekmények felfedésében. Például a 2021 januárjától szeptember végéig terjedő időszakban a környezetőrség 26.528 ellenőrzést végzett, a kiszabott pénzbírságok összege 80.351.211 lej. Ugyanabban az időszakban letiltották, felfüggesztették 285 törvénysértő, szabálysértő tevékenységi engedélyét, 43 esetben javasolták a környezetvédelmi engedély érvényének felfüggesztését, 104 esetben kezdeményeztek, javasoltak bűnvádi eljárást, elkoboztak 112 szállítóeszközt, gépjárművet. Mindezt 450 környezetőrségi felügyelő végezte, jegyzőkönyvezte az ország területén.”
Kiemelik, hogy az említett számok tükrében a román Környezetőrség erősen alulméretezett intézmény, az országban minden 40 ezer lakosra jut egy környezetőrségi felügyelő.
Tekintettel a fentiekre, a romániai Környezetőrség Országos Szakszervezete minden törvényes eszközzel harcolni fog az intézmény alkalmazottai érdekeinek védelmezéséért, hogy biztosítva legyenek a minimális munkafeltételek, amelyek nélkül a Környezetőrség tevékenysége nem történhet normális körülmények között.
Szerencséjük, hogy nem a megyei tanácsnak vannak alárendelve, mert még ennyi sem lenne a fizetésük.