Most milyen tragédia történt a GÁMOKban? Közelítési? Közlési? Közlekedési? Közérthetőségi? Kekeckedési? Kőnyszervakácis? A száz diák elégedetlenségi nyilatkozata kinél van, aláírva, kérem ide adni!
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A megnyitón a Mikes Kelemen Magyar Nyelv és Irodalmi Verseny névadójának háromszéki kultuszáról szólt Sztakics Éva, a Székely Mikó Kollégium igazgatónője. Zágon neves szülöttének nevét 1990-ben Tulit Ilona egykori tanfelügyelő javaslatára vette fel a magyar tantárgyolimpia országos szakasza. Ezt követően Kiss Imre Kovászna megyei főtanfelügyelő üdvözölte a megjelenteket. Felhívta a figyelmet arra a tényre, hogy „anyanyelvünk használati jogáért egyre több harcot kell megvívnunk a mindennapi életben, ezért megőrzése és művelése egyre jobban felértékelődik.”
A megnyitó vendége volt Markó Attila, az Etnikumközi Kapcsolatok Hivatalának egykori államtitkára, volt parlamenti képviselő is, aki 1985-ben maga is díjazott volt az irodalom tantárgyolimpia országos szakaszán. Ehhez az eseményhez, illetve korszakhoz fűződő élményeit idézte fel: akkoriban (is) a magyar nyelvet igyekeztek mindenféle módon korlátok közé szorítani.
Farmati Anna irodalomtörténész, a Babes-Bolyai Egyetem Irodalomtudományi Intézetének oktatója, adjunktusa, az országos megmérettetés zsűrijének elnöke a verseny mottójára – Asztalunkra nem csak kenyér kell, de vers! (Farkas Árpád) – reagálva reményét fejezte ki, hogy a most jelenlevőknek köszönhetően a vers még a távoli jövőben is ott lesz az asztalon, majd hivatalosan is megnyitotta a versenyt.
A megnyitó ünneppé emeléséhez a végzős Kovács Sára népdalénekléssel, illetve a Székely Mikó Kollégium vegyeskara kórusművek előadásával, a kollégium nagydiákjai szavalattal, illetve a Százlábacskák együttes néptáncprodukcióval járult hozzá.
A dolgozatírás szombat délelőtt zajlott, vasárnap estig a helyi szervezők – a Kovászna megyei tanfelügyelőség, illetve a Székely Mikó és Református Kollégium vezetősége – tartalmas szabadidős programokat illesztettek be a programba. A versenyzőknek, különösképpen a szórványból érkezőknek, minden bizonnyal élménydús lesz a szentgyörgyi tartózkodás. A rendezvénysorozat a hétfő délelőtti záróünnepséggel ér véget.
A verseny országos szakaszának díjazottjai továbbjutnak a Kárpát-medencei döntőre, az Apáczai Csere János nevét viselő nemzetközi vetélkedőre.
Fotó: Huszár Szilamér
Most milyen tragédia történt a GÁMOKban? Közelítési? Közlési? Közlekedési? Közérthetőségi? Kekeckedési? Kőnyszervakácis? A száz diák elégedetlenségi nyilatkozata kinél van, aláírva, kérem ide adni!
Kézdin pedig vallásolimpiász a NMG főszervezésében, a Gámokban. Gratula a szervezőknek… közel 100 fizetős😁 intris diákot raktak ki az intézményből, hogy megszervezhessék!!! A kirakott diákoknak nincsenek jogaik az oktatáshoz????
Gámok igazgatóság, Isj egy kalap xar!