Egy hónap körülire csökkent a várakozási idő az elméleti és gyakorlati sofőrvizsga között
Egy évtized óta nem látott módon, egy hónap körülire csökkent a várakozási idő a gép...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A tavalyi, illetve az idei adatokat elemezve elmondható, hogy Háromszéken nincs számottevő változás a halálos munkabalesetek terén, mégis, egy tavalyi törvénymódosításnak köszönhetően, országos premierként számon tartott halálesetet vizsgálnak az ellenőrök – közölte érdeklődésünkre Ördög Lajos.
A megyei munkafelügyelőség vezetője elmondta, 2016-ban három halálos munkabalesetet vizsgáltak, de végül kettő bizonyult annak (az erdei munka közben elhunyt személy nem volt alkalmazva), idén viszont már két halálos munkabaleset történt megyénkben.
– A napszámosokkal kapcsolatos munkabaleseteket tavalytól a munkafelügyelőségek vizsgálják. Jelenleg egy olyan tragédiát tárunk fel, amikor napszámossal történt halálos baleset: ilyent eddig az országban még nem vizsgált munkafelügyelőség – részletezte Ördög.
Az idén halálos balesetet szenvedő mindkét személy fakitermelésben dolgozott, illetve tavaly is ugyanezen a területen hunyt el két személy.
– A vizsgálatok során a céget vesszük elő leghamarabb, elemezzük, alkalmazva volt-e az áldozat, kapott-e munkavédelmi kiképzést a munkás, a cég betartotta-e a balesetmegelőzési procedúrákat, osztott-e munkavédelmi felszerelést. A végzetes balesetek kirívó többségénél – tapasztalataink szerint – az elhunyt személy figyelmetlensége, hibája vezet a tragédiához – magyarázta a főfelügyelő.
Kiderült továbbá, hogy szép számban akadnak „elgondolkodtató” tragédiák is: Háromszéken például többen haltak meg szívinfarktusban a munkahelyükön, ám ez nem minősül balesetnek, mivel patológiai okok vezettek a ide. Ördög elmondta, Romániában nincsenek olyasfajta kutatások, amelyek azt firtatnák, hogy a munkahelyi körülmények vezettek-e a szívinfarktushoz.