Mert ott sokat kell tanulni és nehéz bejutni is. A sok,, savanyú a szőlő”komment a kerten kívül rekedtektől jön. Magánóra pedig csak annak kell, aki nem képes önállóan gondolkodni és tanulni, annak viszont az is fölösleges.
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A cél az, hogy egyfelől jutalmazzák az előző években kimagasló tanulmányi eredményeket elérő diákokat, másfelől a jó példájukat a kisebbek körében is népszerűsítsék. A pályázati úton elnyerhető ösztöndíj értéke idén 3000 lejről 5000 lejre emelkedett. Ezt azzal indokolják, hogy a pályázati feltételek teljesítésének költségei is növekedtek az utóbbi esztendők során.
A 2023–2024-es tanévre a december 4-i leadási határidőig tizenhárom pályázat érkezett négy középiskolából, a Székely Mikó Kollégiumból, Mikes Kelemen Elméleti Líceumból, a Plugor Sándor Művészeti Líceumból és a Puskás Tivadar Szakközépiskolából. Fellebbezéseket december 12-ig fogadtak el, az önkormányzat által felajánlott öt tanulmányi ösztöndíj mindegyike a Székely Mikó Kollégium tizenkettedikes diákjainak jutott, ők érték el a legmagasabb pályázati pontszámokat. A díjakat hagyományosan a helyi tanács decemberi soros, évzáró ülésén adják át a nyerteseknek.
Fotó: Sepsiszentgyörgy önkormányzata/Facebook
Mert ott sokat kell tanulni és nehéz bejutni is. A sok,, savanyú a szőlő”komment a kerten kívül rekedtektől jön. Magánóra pedig csak annak kell, aki nem képes önállóan gondolkodni és tanulni, annak viszont az is fölösleges.
Esetleg az A és B osztályra gondolt a bejutást illetően? Mert a C kb. Berde-szintű s a D-ről jobb nem is beszélni. A tanítás minősége, hát… Persze, a jegyek azok nagyok, tanulás nélkül is.
ez nem igy van egyaltalan tudjuk, hogy az kap mindig jo jegyet aki maganorakra jar ha nem tud annyit is de kapja a jo jegyet mert toluk vagy konnyet kerdeznek vagy elozoleg csak arra felkeszitik. ne kamuzz! eretcsegire ezeket arra keszitik fel amit kerni is fognak a tobbi meg a leadott tanayagot hiaba probalja bekebelezni mert egy gyenge otos alig jon ki belole hiaba tanulja kivulrol meg!
Te biztos jó jegyet kaptál. 🙂
Ha a Mikó C Berde szintű, akkor te kb. 20 éve jártál utoljára a Berdében. Mert ott azok vannak, akik kiestek még a Mikó C-ből és D-ből is. Szóval tényleg a kerítésen kívülről dumálsz, de minden líceum kerítésén kívül. Hallottál mostanában valamit a piacon és azt próbálod nagy nehezen a lehetőségedhez képest megérteni. Kevés sikerrel!
kicsibaratom hogy szavad ne feledd! amig a Mikosok orvosnak urhajosnak majdnem mind elmennek kulfoldre az ocsuja belole meg itthon marad mert anyuci es apuci bedugja egy jo zsiros allasra diplomas analfabetakent semmire se lesz kepes a dorbezolason kivul. A Berdesek meg itthon maradva epitik itthon a jovot!
Ez így van! Nagyon adom!👈
Csak ugy erdekessegkent, nem kellene egy statisztika, hogy a Mikoba vegzettek kozul hanyan vannak a varosban? Nem a nyugdijasokra ertettem….
Az én osztályomból kb. 2/3 itthon van,nem mind Szentgyörgyön, hanen az országban. De a városban is van 10+ ember. Ez egy nagyon jónak tartott infó osztály volt. Az Antal Árpiėból meg sok….
Az én matekinfós osztályomból senki sincs otthon, de még az országban is csak páran. Tényleg igaz, hogy otthon ismeretség nélkül még vécépucolónak is nehéz bekerülni. Itt Dániában még a vécépucoló is többet keres és jobban él, mint otthon egy közalkalmazott.
Vagyis mind más esetben is az egyéni tapasztalat nem sokat jelent. Nálunk akit komolyan erdekeltaz infó azóta is jól elvan itthon.
De a többsége mégis külföldön vagy más városban van a Mikósoknak. Többnyire a vénebb korosztály meg a befolyásosabb ismeretségi körökből azok akik itthon maradtak állami munkahelyeket elfoglalva két számot nem tudnak fejben összeadni, ezért is ilyen lassan mennek az ügyfélfogadások és elbírálások. Ha van üresedés, apáról fiúra száll a helyek betöltése.
Honnan veszi ezt? Felmérte hányan mentek el?
Onnan lehet felmérni például, hogy legalább az ember ahol lakik ott elolvassa a helyi híreket, a helyi sajtót. Namármost nem jött itt a hozzászólásoknál senki a Mikósok közül, hogy nincs igazam, mert itthon lennének. Élik világukat külföldön, mert nem tudták az elit életszínvonalat itthon megtartani, mert mindenki nem juthat állami munkahelyhez. Az ocsúja meg itthon maradt, mert jó kapcsolatai vannak, akik sajnos kevés kivétellel ha egyszerű tisztességes ember vagy ügyfélfogadáson olyan parasztul viselkednek, hogy az ember féljen odamenni vagy kerülje őket, hogy ne gyűjtse meg a bajukat.
Mikósként itthon vagyok és bruttó havi 5000 euró körüli keresek, magánszférában, nem kihasználva senkit,nem dolgozva az állammal, apuci segítsége nélkül .
Megfelel?
Ha te vagy a legokosabb de nem pályáztál attól még sokkal rosszabb átlaggal megkaphatja más. De az is felháborító hogy csak a Mikós diákoknak adják mindig mind. A krémje kapja mindig akik szülei tudják járatni plusz órákra egyáltalán nem rászorulók hanem szüleik vagyonosak. A többi számba se vehető.