Védett lakásokra pályáznának Sepsiszentgyörgyön
Fogyatékkal élők számára létesítene védett lakásokat egyik üresen álló ingatlanában ...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Az elmúlt időszakban nagy csend övezte a szelektív hulladékgyűjtés terén igencsak fontos, a környezetre nagyon káros elemek begyűjtését. Arra voltunk kíváncsiak, hogy a háromszékiek hogyan viszonyulnak ehhez.
Máthé László, a megyeszékhelyi Tega Rt. köztisztasági vállalat vezetője kérdéseinkre elmondta, sajnos az elemek szelektíven való gyűjtése, ezek leadása terén sincs látványos előrelépés.
– Aki eddig vette a fáradtságot, és különválogatta, a város különböző részeiben – a Bertis üzletekben, nagyobb bevásárlóközpontokban, elektronikai cikkeket forgalmazó cégek üzleteiben, illetve a sepsiszentgyörgyi központi zöldségpiacon – felállított speciális gyűjtőedényekbe vitte ki az elemeket, az továbbra is hódol ennek a szokásának, mások pedig a háztartási hulladékba dobják ezeket – mutatott rá.
Magyarán, az elemek begyűjtése, különválogatása stagnál. Kivételt jelentenek az iskolák szintjén szervezett elemek és elektronikai cikkek begyűjtését megcélzó versenyek, amikor megugranak a begyűjtött mennyiségek értékei. Pedig kirívó fontosságú a fölöslegessé vált elemek, akkumulátoroknak a megfelelő helyre, gyűjtődobozokba való eldobása, hiszen egyetlen eldobott szárazelem akár 4 ezer liter vizet is szennyezhet, mivel olyan mérgező elemeket tartalmaz, mint a higany, ólom, nikkel, kadmium és lítium, amelyek súlyosan károsíthatják az egészséget.
Persze a gyűjtést lehetne ösztönözni is. Szakemberek szerint hasznos lenne, ha a kereskedelemben elemvásárláskor (akár az autóakkumulátorok esetében) kedvezményes árat kínálnának fel azoknak a vásárlóknak, akik a régi, haszontalanná vált portékát leadják.
Hasonló kezdeményezés működik például Németországban a műanyagpalack visszaszolgáltatásánál.