Szakács László marad az alpolgármester Baróton
Megalakultak a szakbizottságok, valamint újra Szakács Lászlót választották Barót alp...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Öt háromszéki fiatal próbálta ki magát a külföldön évek óta működő és Bukarestben is egyre népszerűbb internship-programban. Az elképzelés lényege, hogy a jelentkező – bizonyos körülmények közepette – beáll dolgozni egy intézménybe anélkül, hogy ez a két felet bármire is kötelezné a jövő tekintetében.
A programot Kovászna megyében kezdeményező Cătălin Lazăr szerint a tapasztalat mindkét fél szempontjából hasznos.
– A fiatal, aki most végzi az egyetemet vagy a mesteri képzést, elmehet egy közintézménybe dolgozni néhány hétig napi hat órát, és megnézheti, milyen feltételek között kell teljesíteni, mennyi fizetést adnak, milyenek a munkatársak, és eldöntheti, hogy miután végez, akar-e ott vagy ahhoz hasonló helyen dolgozni, vagy sem. A munkáltató a maga részéről „megnézheti magának” a fiatalt, felmérheti a képességeit, a munkához való hozzáállását, és akár ajánlatot tehet (vagy nem) neki – sorolta az előnyöket a program vezetője.
Cătălin Lazăr a málnási Incze Norbertet, a csíkszeredai mezőgazdasági szak végzős növendékét hozta fel példának, aki „meglepő céltudatossággal” jelentette ki, ő a mezőgazdasági kifizetési ügynökségnél (APIA) akar dolgozni, és kihasználta az ott felajánlott helyet, hogy felmérje a lehetőségeket (hogy mire jutott, azt majd megkérdezzük tőle a program végén – szerk.).
A program kilenc helyet hirdetett meg, nyolcan jelentkeztek, ketten visszaléptek, amikor kiderült, hogy fizetés nélkül kell dolgozni, egy pedig utólag nem jelentkezett. A fiataloknak az APIA mellett a kataszteri, a munkaügyi és a fogyasztóvédelmi hivatal, valamint az ifjúsági és sportigazgatóság ajánlott állást.