Egy hónap körülire csökkent a várakozási idő az elméleti és gyakorlati sofőrvizsga között
Egy évtized óta nem látott módon, egy hónap körülire csökkent a várakozási idő a gép...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Ördög Lajos, a háromszéki munkafelügyelőség vezetője és Dumitru Marinescu főfelügyelő-helyettes tegnapi sajtótájékoztatóján az idei év első 9 hónapjában a munkavédelem terén elért eredményeket, ellenőrzéseket, észlelelt rendellenességeket ismertette.
A felügyelőség munkavédelmi osztálya hét felügyelővel működik, ezek idén 672 egységet vettek szemügyre (2016-ban ez a szám 550-re volt tehető), és az említett időszakban 684 ellenőrzést tartottak, 128-cal többet, mint a tavaly. Ezek során 869 rendellenességet észleltek (105-tel többet, mint tavaly), ebből 843 alkalommal figyelmeztettek, és 26 bírságot osztottak összesen 94 ezer lej értékben. A felügyelőség vezetői hangsúlyozták, tavaly 115,5 ezer lejre bírságoltak, illetve idén is a megelőzés volt fontos számukra, és nem a bírságolás.
Számos más tematikus megelőző- és ellenőrzőkampány mellett 16 olyan háromszéki céget is górcső alá vettek, ahol az elmúlt 5 esztendőben munkabalesetek történtek.
Idén január–szeptember periódusban 55 munkabalesetet jelentettek hivatalosan a megye területén, ebből 32 esetben ideiglenes munkaképtelenséggel végződött az incidens, a felügyelőség pedig 7 esetet vizsgált, amelyből utólag 5 bizonyult munkabalesetnek.
A legtöbb halálos munkabaleset idén az erdőkitermelésben történt: 2 áldozatot tartanak nyilván, amelyből az egyik az alkalmazása utáni napon hunyt el munkaközben. Az említetteken kívül építkezésben is történt 1 haláleset, továbbá szállítóvállalatnál, illetve fafeldolgozónál hunyt el 1–1 személy munkabalesetben.
Lapunk kérdésére válaszolva Dumitrescu elmondta, továbbra is a munkások figyelmetlensége, a munkavédelem terén észlelhető felkészületlensége okozza a tragédiákat a megyénkben, és az sem ritka, amikor a munkaadó megfelelő munkavédelmi öltözékkel, eszközökkel látja el az alkalmazottakat, ám ezek tudatlanságból mellőzik az életmentő tárgyak használatát.