Nem eldobandók a kupakok – élményre, jó lehetőségekre, egészségre válthatók
Kovászna, Hargita, Maros és Kolozs megyéből 222 óvodai csoport és iskolai osztály ne...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Nem államtitkárként, hanem ötletgazdaként, a fogyatékkal élőknek szóló alkotói pályázat kezdeményezőjeként és az Írisz Ház megalapítójaként szólt az Árkosi Kulturális Központban egybegyűltekhez Makkai Péter református lelkész, aki felelevenítette a kezdeteket: – Az volt az álmom, hogy egy olyan kis szigetet hozzunk létre, ahol a fogyatékkal élők a saját tehetségeiket meg tudják mutatni, és a bennük levő szeretetből, kedvességből meg tudnak osztani valamit velünk – mondta.
Kopacz Attila, az Árkosi Kulturális Központ igazgatója is felidézte azokat az első alkalmakat, amikor a fogyatékkal élőknek rendeztek kiállítást, amelyet ők pont annyira kiérdemelnek, mint bármelyik más képzőművész, mert minden alkotónak van egyénisége, amelyik megnyilvánul a művészetben.
Az idei verseny a csodaszarvas motívumára épült, amely egy tejjel-mézzel folyó, békés, testvéri világ felé vezet, és amely több nép kultúrájában is felellhető. A versenyt megelőzően egy kőröspataki alkotótáborban több képzőművész is segített az ifjak tehetségének kibontakoztatásában: Barabás Dénes és Burka István szobrász, Makkai András és Eszter üvegmozaik-művészek, Bajusz Katinka festő, utóbbi az Outsider Art pályázatra beérkezett alkotásokat elbíráló zsűrinek is tagja volt, Makkai Réka művészettörténész és Olcsvári Tünde pszichológus, az Írisz Ház igazgatója mellett.
A 2000, 1000 és 5000 lej értékű díjakat, okleveleket Olcsvári Tünde adta át az első helyezett Ungureanu Alinának és a második díj birtokosának, Veress Ernának. A megosztott harmadik díjat Gallov Katalin és Viola Mária kapta.
Idén először egy különdíjat is kiosztottak az outsider művészeknek: Makkai Péter édesapja, az éppen egy éve elhunyt Makkai János több alkotótáborban kísérte, osztotta meg tapasztalatát a tehetséges fogyatékkal élő foglalkoztatottakkal. Mint a díjátadón özvegye, Makkai Ildikó elmondta, férje különös tehetséggel bánt a fénnyel és az árnyékkal, ezért az ő emlékére alapított 500 eurós különdíjat is annak ítélték, aki a fénnyel és a színekkel a legbravúrosabban bánt, ez pedig a marosvécsi Rad Gabriel, aki kísérőjével Lugosról, a Gyermekjogvédelmi igazgatóság rehabilitációs intézetéből érkezett a díjátadóra. <<