Olcsóbb lett a vagyonmegosztási pereskedés
A mindent átfogó dráguláshullám elkerülte a vagyonmegosztási perek költségét, egy tö...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Székely Róbert, a hajléktalanszálló vezetője elmondta, akadnak, akik faluról bejárnak Sepsiszentgyörgyre, a városban italoznak, az utcán többször látni őket, ha nagyon lerészegednek, nem tudnak hazautazni, így valahol meghúzzák magukat.
– Az emberek ismerik őket, többször riasztottak minket abban a tudatban, hogy hajléktalanokról van szó. Természetesen lehettek ilyenek is a temetőben, ilyenkor, ha szabálytalankodnak, a 112-ős sürgősségi számot kell hívni.
Korábban, amikor a helyi rendőrség még nem tartozott a belügyminisztérium fennhatósága alá, könnyebb volt az ilyen gondok orvoslása. A helyi egyenruhásokkal nagyon jó volt az együttműködés, a zöld számot tárcsázva a polgárok jelzésére is hatékonyan közbeléptek – részletezte Székely.
A hajléktalanszállóban alkalmazott óvintézkedésekre is rákérdeztünk. Az utcalakókat érkezéskor – délután 6 és este 8 órai bevonuláskor – ellenőrzik, lázmérésen, kézfertőtlenítésen esnek át, de maszkot és kesztyűt is kapnak a szálló menedékét kérő személyek, a gyanús eseteket pedig tesztelésre is elkísérik.
– Fontos a megelőzés, hiszen fertőzés esetén veszélybe kerülhet a szálló működése, ha ugyanis karanténba kerül az intézmény, akkor nem tudjuk a rászorulókat fogadni, másrészt korábbi tapasztalatok alapján elmondható, hogy a szálló lakói nehezen fogadják, kezelik a bezártságot – összegzett Székely.