Csesszetek meg….ne szabjatok meg,hogy mire koltsuk a penzunket
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Közvitára bocsátotta a sepsiszentgyörgyi városháza az épületek „strukturális-környezeti minőségének növelésére” vonatkozó határozattervezetet, a lakosság augusztus 4-ig véleményezheti a javaslatot. A tervezet a legforgalmasabb utak mentén található panelházak külső felújítását célozza, ezzel is javítnának a város arculatán.
– Már régebben elkezdtünk ezzel a programmal foglalkozni, de nagyon lassan ment a szabályzat összeállítása – fejtette ki érdeklődésünkre Tóth-Birtan Csaba alpolgármester. – Ez elsősorban a főutak mentén található épületekre vonatkozik.
Elmondta, ezek a tömbházak 40 évvel ezelőtt vagy még régebb épültek, és már javításra szorulnak. Az elképzelés szerint a többéves projekt keretében az első fázisban a városmag panelházai kapnának új arculatot, a törvény lehetőséget biztosít az önkormányzatoknak, hogy megszervezzék ezt.
– Nyilvánvaló, előzetesen meg kell tervezni, engedélyeztetni kell ezeket a beavatkozásokat. Persze, mi nem nagy munkálatokra gondoltunk, hanem egyszerűen fel kell frissíteni a homlokzatokat. Az elején abban is gondolkodtunk, hogy megadunk bizonyos kivitelezési támpontokat, például színeket, de az építészekből álló, a hivatal tanácsadó testületeként működő műszaki bizottság javaslata alapján arra a következtetésre jutottunk, hogy minél kevesebb kötelező érvényű dolgot fogalmazunk meg, annál rugalmasabb lesz a kivitelezés – magyarázta az alpolgármester.
2011 óta a törvény is kötelezi minden lakás birtoklóját, hogy gondoskodjon az épület homlokzatáról, részben biztonsági, részben pedig esztétikai okokból, de Tóth-Birtan szerint csak pár közintézménynél hull a vakolat, a magánlakásoknál ez a veszély nem áll fenn.
– Ott, ahol lehet, abból az anyagból lehet felfrissíteni a tömbházak homlokzatát, melyből elkészült; ha az már nem beszerezhető, vagy ha nincs rá technológia, akkor a tervező egy ettől eltérő változatot is javasolhat – fűzte hozzá.
A munkálatokat a lakók pénzén kellene elvégezni, de a törvény megad egy olyan lehetőséget is, hogy amennyiben a lakásban bejegyzett tagok egy főre eső átlagos havi jövedelme alacsonyabb az országos átlagjövedelemnél, akkor egyszeri szociális segélyként az önkormányzat utólagos támogatást nyújthat a beavatkozási költségek fedezésére, lakásra lebontva.
Az önkormányzat tárgyalt a lakástulajdonosi társulásokkal, és kidolgoztak egy elsőbbségi lajstromot, ugyanis több évre ütemezték be a programot. Idén kerülne sor a központi városmagban levő tömbházak felújítására, és az elkövetkező években a tömegközlekedés útvonalainak mentén található épületekre és az Állomás lakónegyediekre.
Csesszetek meg….ne szabjatok meg,hogy mire koltsuk a penzunket
Na hala a Jo Istennek , nem less a varosunk ilyen szegenyes!! szintelen stb….