Két kézdivásárhelyi lakos is százezer lej fölötti összeggel tartozik az önkormányzatnak
Kézdivásárhelyen kimagasló arányban fizették be a fizikai és jogi személyek egyaránt...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A szakszervezeti bizalmi azt mondja: „ez a pénz is jól jött volna”, de tulajdonképpen nem arról van szó, hogy nem kapnák meg a pótlékot az idősgondozók, hanem arról, hogy egyféle párhuzamos törvénykezés folyik.
– A kormány kiadott egy 43-as számú sürgősségi rendeletet, amelynek értelmében a koronavírus-fertőzöttekkel dolgozó orvosok 2250 lejes kockázati pótlékot kapnak a sürgősségi állapot idejére, majd kiadta a fenti, 82-es rendeletet, amely szerint az idősgondozó személyzet, akiket szó szerint bezártak az intézménybe, és kéthetes turnusokban váltották egymást, 1150 lejes havi pluszra jogosult. A parlament időközben törvényerőre emelte a 43-as rendeletet, egyszersmind módosította és kiegészítette azt. Az új változat jelentősen kiterjesztette a kedvezményezettek körét, és azt mondta, hogy a nem Covid-betegekkel dolgozó egészségügyi személyzet, az öregotthonokban dolgozó alkalmazottak, sőt az otthoni idősgondozó civil szervezetek munkatársai is jogosultak a 2250 lejes havi pótlékra. Eszerint az öregotthonok alkalmazottai két jogszabály szerint is jogosultak lettek volna kockázati pótlékra, ezek közül a kisebbet megszüntették – magyarázza a szakszervezeti vezető.
Az egy másik kérdés, teszi hozzá, hogy a fentiek egy része a mai napig egyetlen vasat sem kapott, és egyelőre nem világos, hogy ki és milyen alapból fog nekik fizetni.