Nem mindennapi események és műfajok a sepsiszentgyörgyi Liszt Intézet programjában
A kultúra számtalan területén kínál izgalmas programokat a Sepsiszentgyörgyi Liszt I...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Az unitárius egyház a vallásszabadság meghirdetésének 450. évfordulójára Tordán összegyűlt vezetői egy-egy levélben keresték meg a román, a magyar és az Európai Parlamentet, amiben azt kérik, hogy saját hatáskörükben január 13-át nyilvánítsák a lelkiismeret és a vallásszabadság napjává. Hogy erre mennyi a valós esély, azt Kovács Istvántól, a Magyar Unitárius Egyház közügyigazgatójától kérdeztük.
Van esély, de „nem dől bennünk össze a világ”, ha valamelyik parlament mégsem tartja ezt fontosnak – mondta a sepsiszentgyörgyi lelkész.
– Mi jó szándékkal és nyitottsággal kerestük meg a parlamenteket. Azt gondoljuk, hogy a magyar országgyűlés, amely az erdélyi országgyűlés jogutódja, meg fogja ezt tenni. Az Európai Parlamentet szintén nem látom, mi akadályozná meg ebben. Ami a román parlamentet illeti, ott lehetnek némi fenntartások, hiszen az ortodox egyház, amely esperesi szinten képviseltette magát a múlt héten, elismeri ugyan a tordai ediktum nyitottságát, de úgy véli, 1567-ben nem voltak kellő tekintettel „a lakosság többségét képező” románságra – mondta Kovács István.
A közügyigazgató ezzel kapcsolatban hozzátette: bár a 16. században a románság nem létezett mint nemzet, és az 1595-ös országgyűlési végzésben is tételesen „csak” négy recepta religio, azaz a római katolikus, lutheránus, református és unitárius szerepel, az ortodox vallást megtűrtként, elfogadottként kezelték, ami abban az időben „igen nagy luxusnak” számított. Bár „tippelni” nem akart, úgy véli, „valós esélye van annak”, hogy a magyar országgyűlés még idén ünnepélyes ülésen iktassa törvénybe a lelkiismeret és vallásszabadság napját.
Szerintem nagyobb esély van a kóbor cicák napjává nyilvánításra.