Hirmondo
Hirdetés
Hirdetés

Partnerség a jövőért

Partnerség a jövőért Kovászna megye

Elsősorban a jövő gazdasági fejlődésére kellene pozitív hatással legyen az a megállapodás, amelyet a Kovászna megyei reprezentatív vállalkozói szövetségek kötöttek tegnap a sepsiszentgyörgyi önkormányzattal. A határozatot a csütörtök délutáni ülésén fogadta el a helyi tanács, de annak részleteit már délelőtt elmondták a sajtónak az érintettek.

Az egyezséget egyfelől Antal Árpád írta alá a helyi tanács nevében, másfelől Bagoly Miklós az ASIMCOV Kis- és Középvállalkozók Szövetség, Édler András a Kovászna Megyei Kereskedelmi és Iparkamara és Bihari Béla az IT Plus Cluster nevében látta el készjegyével. Antal Árpád polgármester azt mondta: „rendkívül fontosnak” tartja, hogy szoros kapcsolatot alakítson ki a helyi vállalkozókkal.

– Azt szeretnénk, hogy közösen tervezzünk. Nekünk ez azért rendkívül fontos, mert a közvetlen kapcsolat helyettesíthetetlen, ezekből mindig jó dolgok születnek. Meggyőződésem, hogy ebből az együttműködésből a város nyer, mert közvetlenül elmondhatjuk a vállalkozóknak, hogy mi a vízió, milyen beruházások lesznek, hol a szerepe ebben a vállalkozóknak. Azt mondhatnám, hogy ismerjék meg pontosan a dossziékat, lássanak bele a kártyákba, hisz nem ellenük, hanem értük (is) dolgozunk – mondta a polgármester.

Hirdetés
Hirdetés

Antal Árpád úgy fogalmazott, az együttműködés most fontosabb, mint bármikor, és a járvány megmutatta, hogy azok is együtt tudnak dolgozni, akik amúgy vitában álltak. Rámutatott, egy ilyen keret erősítené a „belső forgalmat”, hogy a háromszéki vállalkozók, akiknek nincs megkötve a kezük, mint az önkormányzatnak, egymás termékeit vegyék, egymás szolgáltatásait használják, mert jelenleg euró milliókat szórunk el más megyékbe.

Édler András kifejtette: létre fog jönni egy gazdasági konzultatív tanács, amely kétirányú kommunikációra ad lehetőséget.

– Nemcsak hogy megtudjuk az önkormányzattól, hogy mire készül, hanem a vállalkozók is elmondhatják a tanácsnak, hogy szerintük mi lenne a jó – mondta a kamara elnöke, aki külön értékelte a sepsiszentgyörgyi önkormányzat nyitottságát. Úgy tudja: ilyen megállapodás máshol nincs az országban.
Bagoly Miklós azzal kezdte, régi álma teljesül ezzel az egyezménnyel. Hozzátette, nem akarnak elvenni a helyi tanács hatásköréből, de fontos lenne, hogy egy személyfüggetlen, intézményes kapcsolat épüljön ki, ami akkor is működik, ha más lesz a polgármester, vagy más vállalkozók kerülnek az élre.

Bihari Béla annak látja előnyét, hogy egy ilyen szövetség közvetítésével a helyi vállalkozók nagyobb tételben pályázhatnak az önkormányzat által kiírt közbeszerzéseken.

– A munka digitálisan folyik majd, gyors és hatékony lesz. Hogy eredményes is legyen, azt szeretnénk, hogy amikor a tanács dönt egy gazdasági témában, a tanácsosok, akiknek szuverén joguk belátásuk szerint voksolni, a tervezet mellé kapják meg a gazdasági konzultatív tanács véleményét is, hogy lássák, hogy mi az adott témáról a területen dolgozó szakemberek véleménye – mondta Bihari. 

Hirdetés
Hirdetés
Névtelen hozzászólás
Hozzászólások