A koszorú negyedik gyertyáját is meggyújtják
A Jézus eljövetelére való várakozás és lelki felkészülés időszakának vége felé tartu...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A különféléknél szót kérő tanácsos első lépésben azt kifogásolta, hogy a törvényes 30 napos határidőn belül nem kapott választ januári beadványára. Ezért Antal Árpád polgármester felelősséget vállalt, és elnézést kért, miután kiderült, hogy tulajdonképpen a Pro Urbe díjra jelöléssel kapcsolatos levelet továbbították az illetékes bizottsághoz, amely azóta azonban nem ült össze ez ügyben, ezért nem is született a válasz. Erről azonban informálni kellett volna Pârvan Rodicat is – ismerte el az elöljáró. Mint kiderült, a tanácsos a Románok Civil Fóruma nevében Mariana Iliescu tanárnőt javasolta post mortem Pro Urbe díjra. Ezzel tulajdonképpen egy rendkívüli gesztus megismétlését kérte, mert idáig csak egyetlen egyszer ítéltek oda a jelölt halála után ilyen díjat, azt Albert Álmos kapta meg, aki 16 évig polgármestere volt a városnak, 4 évig pedig az RMDSZ szenátora a parlamentben. Antal szerint az némiképp magától értetődő, hogy az ilyen huzamosan köztisztségeket viselő személyiség megkaphatja ezt a kitüntetést. Bár a díj odaítélésének megvan a jó algoritmusa, a javaslatot a jelölő bizottság megtárgyalja, az eredményről pedig írásban is értesítik majd a kezdeményezőt – felelt meg az interpellálónak.
A másik dolog, amit nagyon vehemensen számon kért a tanácsos, az volt, hogy miért szorították ki a Szent György Napokon a románokat (illetve a népzenei előadókat) a Sugás előtti színpadról az ’56-os emlékparkba, „ahová nem megy senki”, vagy a múzeumkertbe, illetve miért nem szólhatnak bele a városnapok szervezésébe a Románok Civil Fórumának képviselői is. A polgármester tételesen cáfolta meg a beadványban is felsorolt kifogásokat. Eszerint a városnapi eseményeket nem a pártok képviselői javasolják, hanem kultúraszervezők, kulturális intézmények vezetői. A magyaroknak sincs színpaduk, miért lenne a románoknak egy külön, a színpadok elosztása a zenei műfajok szerint történik. A város román lakosságának „megalázását” emlegető tanácsosnak Antal szóvá tette, ez nem korrekt hozzáállás a dolgokhoz, hiszen a programban arányához képest a románság felülreprezentált a fellépők számát tekintve.
A polgármesternek nem sikerült meggyőznie a háborgó Pârvant, aki végső érvként meglebegtette, a Pro Urbe díj és a városnapi szervezés miatt is panaszt tesz az Országos Diszkriminációellenes Tanácsnál.
Cáca.Menjen a piacra csalányt árulni.Jó tüskéset.